19.08.2013
Pytanie o eksploatację instalacji.

Volvo S60 2,4T + LPG szarpie rano na zimnym silniku

samochód: Volvo S60 2004 r.
instalacja: STAG
typ instalacji: wtrysk gazu, sekwencyjna

Pytanie

Witam,
Posiadam Volvo S60 2,4T o mocy 200KM, ze skrzynia automatyczną oraz napędem na wszystkie koła. (brak w formularzu mojego modelu) oraz instalację gazową marki Stag.
Mój problem polega na tym, że rano po nocy, po odpaleniu silnika zaczyna szarpać. Włączając bieg i ruszając auto też szarpie. Po przejechaniu dosłownie kawałka, szarpanie ustaje. W ciągu dnia taka dolegliwość nie występuje. Auto odpala oczywiście na benzynie. Na gazie jeździ dobrze - ostatnio była czyszczona przepustnica, bo wcześniej potrafił zgasnąć.
Jedynym mankamentem, wydaje mi pokazywane przez komputer spalanie tzn. komputer pokazuje średnie zużycie 10l/100km, tymczasem faktyczne zuzycie gazu wynosi 14-15 l/100km. Wydaje mi się, że to zbyt dużą różnicą,
Dodam, że po wyłączeniu gazu (z \"przycisku\") i pojechaniu około 500- 1000m i zostawiając samochód na noc, rano wydaje się, że jest wszystko ok- nie wiem czy to przypadek.
Co może być przyczyną?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Praktyk:

Przyczyną takiego zachowania może być niewłaściwa kalibracja instalacji gazowej i przestawianie mapy benzynowej. Proponuję dokonać dokładnej kalibracji instalacji gazowej, jednak najpierw trzeba przejechać ok. 1 tys. km na samej benzynie, tak by negatywne objawy ustąpiły.
Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.