15.08.2013
Pytanie o eksploatację instalacji.

Zamarzanie Parownika, zmiana silnika krokowego , mapa benzyny

samochód: Daewoo Nubira 1997 r. | 16V
instalacja: Lo.gas
reduktor: Tomasetto

Pytanie

Witam. Mam instalację Bingo-M od około 2 lat. Dosyć niedawno pojawił się problem z zamarzaniem parownika z rana, tuż po wyjechaniu z garażu. Zimą nie było takich problemów, pojawiły się one latem. Instalacja ma ustawioną temperaturę przełączania na 10 st C.
Czy taki silniczek krokowy będzie pasował do mojego Bingo M
http://allegro.pl/176-silniczek-krokowy-lpg-sonceboz-bingo-oryginal-i3460313966.html
Kolejny problem to, że mapa wtrysku na benzynie nie trzyma parametrów i nikt nie potrafi ustawić emulacji. Może jakaś podpowiedz albo jakieś konkretne wartości, bo jako że nikt nie daje rady, to sam próbuję regulacji. Mam interfejs, ale nie mogę trafić jakoś z wartościami.

Praktyk:

Problemy z zamarzaniem reduktora mogą mieć różne przyczyny od niedrożnego układu chłodzenia począwszy, po uszkodzoną uszczelkę pod głowicą. Jeżeli problem występuje tylko rano do momentu otwarcia termostatu sugerować może to uszkodzoną uszczelkę pod głowicą. Silniczek krokowy, do którego link Pan podesłał powinien pasować do instalacji BINGO. Problemu z przestawianiem mapy benzynowej podczas jazdy na gazie, mogą wynikać z usterki instalacji elektrycznej w aucie, a nie z niewłaściwie ustawionej emulacji. Jest to dosyć częsta usterka w samochodach Daewoo. Proponuję sprawdzić i poprawić połączenia masowe instalacji samochodowej łącznie z masą sterownika benzynowego. Emulacja, która na pewno nie powoduje przestawiania map (przy sprawnej instalacji elektrycznej auta) to emulacja odłączona, natomiast konieczne jest odłączenie kontrolki Check podczas eksploatacji auta na gazie. Mimo wszystko, proponuję skorzystać z pomocy dobrego serwisu, specjalizującego się w posiadanej przez Pana instalacji.
Ekologiczne oszczędzanie dzięki LPG

Ładowanie video...
gazeo.pl 2007-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.