REKLAMA
LPG
17.09.2013

Fuels' Zoom 2013 - biokonferencja

U progu jesieni, w dniach 17-18 września 2013 r., odbędzie się w Krakowie czwarta edycja konferencji Fuels' Zoom, tradycyjnie już organizowanej przez Instytut Nafty i Gazu. W tym roku na tapecie znajdą się biopaliwa ciekłe i biokomponenty dodawane do paliw konwencjonalnych. Czy są tak ekologiczne, jak się powszechnie o nich uważa?
REKLAMA
Fuels' Zoom 2013fot. Instytut Nafty i GazuFuels' Zoom 2013 - coś dla znawców i miłosników biopaliw

Fuels' Zoom AD 2013 zostanie w całości poświęcone kwestii spełnienia kryteriów zrównoważonego rozwoju przez biokomponenty i biopaliwa ciekłe, określonych w dyrektywie 2009/28/WE (tzw. dyrektywie RED) i zawartych w nowelizowanej Ustawie o biokomponentach i biopaliwach ciekłych. Temat jest rozległy i dotyczy wymagań stawianych terenom, na których uprawia się surowce do produkcji biokomponentów, określenia zdolności danego biokomponentu do redukcji emisji gazów cieplarnianych w cyklu well-to-wheel oraz wszystkiego, co pomiędzy.

Konferencja będzie okazją do podyskutowania w gronie branżowych specjalistów nad szczegółowymi zagadnieniami w obrębie poruszanej problematyki, ale również do zasięgnięcia informacji dla wszystkich tych, którzy dopiero chcieliby zacząć z bliska przyglądać się biopaliwom. Potencjalne grono uczestników jest bardzo szerokie, bowiem produkcja biokomponentów i biopaliw to proces angażujący wiele dziedzin gospodarki – od rolnictwa, poprzez przemysł spożywczy i alkoholowy, aż po przemysł rafineryjny. Wszyscy, którym tematyka tegorocznego Fuels' Zoom jest bliska – do Krakowa! Wydarzeniu partneruje portal gazeo.pl.


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Robert Markowski, Instytut Nafty i Gazu
źródło: Instytut Nafty i Gazu



gazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.