REKLAMA
LPG
19.06.2009

I Spotkanie Sympatyków CNG w Polsce - to już jutro!

20 czerwca o godzinie 12 rozpocznie się w Warszawie, pod tamtejszą gazownią, I Spotkanie Sympatyków CNG. Nie bylibyśmy sobą, gdyby nas tam zabrakło. Zachęcamy do udziału, a tym, którzy dotrzeć nie zdołają, już teraz polecamy naszą relację, która ukaże się najwcześniej, jak to tylko będzie możliwe.

REKLAMA
tankowanie CNGgazeo.pltankowanie CNG


Po pierwsze bardzo się cieszymy, że entuzjaści sprężonego gazu ziemnego znajdują w sobie dość zapału, by organizować tego typu przedsięwzięcia. Infrastruktura CNG w Polsce jest przecież mizerna i rynek, który mógłby prężnie (to dobre słowo) się rozwijać, praktycznie stoi w miejscu, a jednak ta grupka zapaleńców chce się spotkać nie tylko na forum internetowym, ale też w „realu” i wymienić się doświadczeniami i pomysłami. Szacunek, wielki szacunek...

Wszystko rozpocznie się w samo południe pod bramą Gazowni Warszawskiej przy ul. Kasprzaka. Pierwszym punktem programu będzie zwiedzanie Muzeum Gazownictwa. Chciałoby się ironicznie powiedzieć, że wystarczy pójść do byle zakładu gazowniczego w naszym kraju, a tam muzeum jak okiem sięgnąć, ale nie wieszajmy psów na branży. Brak stacji nie oznacza od razu, że sama w sobie nie jest nowoczesna. W godzinach 13.30-16.30 wystąpią eksperci i użytkownicy samochodów napędzanych CNG, dzieląc się opiniami i prezentując zagadnienia związane z tematem. Później zaś będzie można pooglądać same auta - kilka z instalacjami fabrycznymi i przynajmniej jedno adaptowane prywatnie.

Inicjatywa podjęta przez CNG Forum pokazuje, że użytkownicy sprężonego gazu jako paliwa samochodowego to w Polsce zwarta społeczność, niemal jak klubowicze skupieni wokół aut jednej marki lub danego modelu, organizujący regularne zloty. Poza tym, że będą mogli wymienić poglądy, być może zdołają zwrócić uwagę szerszego grona osób na swoje sprawy i problemy, a więc warszawskie spotkanie może przyczynić się do rozwoju sektora CNG nad Wisłą. Serdecznie tego życzymy obecnym i przyszłym pasjonatom tego ekologicznego i taniego paliwa!


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Robert Markowski
źródło: Karol Wieczorek, CNG Forumgazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.