REKLAMA
30.07.2009

Ion - elektryczna podróż na tamten świat

Dbałość o środowisko wkrada się we wszystkie dziedziny życia... i śmierci. Hiszpańska firma Bergadana Solutions skonstruowała karawan napędzany energią elektryczną. A może nie o ekologię tu chodzi?
REKLAMA
IonBergadana SolutionsIon

Inspiracją dla zbudowania pojazdu był, według Philippe Verhelle, szefa Bergadana Solutions, odgłos pracy konwencjonalnych karawanów. Mówiąc wprost, warkot silnika po prostu go irytował. Wyjaśnijmy w tym miejscu, że według hiszpańskiego zwyczaju, kondukt żałobny maszeruje alejkami cmentarza za toczącym się wolno pojazdem wiozącym zmarłego, hałasującym i dymiącym spalinami. Napęd elektryczny eliminuje te niedogodności.

Philippe Verhelle albo trafił na niezagospodarowaną niszę w rynku, albo niektórym osobom tak samo jak jemu spalinowe karawany zakłócają przeżywanie refleksji, ponieważ hiszpańskie nekropolie kupiły już co najmniej 7 sztuk Iona. Nobliwy pojazd rozwija prędkość 40 km/h, co uwzględniwszy jego przeznaczenie jest wartością więcej niż wystarczającą.


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Robert Markowski
źródło: autobloggreen.com, Bergadana Solutionsgazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.