REKLAMA
28.02.2011

Mitsubishi i-MiEV - pierwsze egzemplarze w Polsce

Fortum Power and Heat Polska jest przedsiębiorstwem branży ciepłowniczej, które aktywnie działa na polskim rynku, oferując energię elektryczną oraz cieplną w wielu polskich miastach, m. in. w Częstochowie i Wrocławiu. Główną zasadą w działalności firmy jest maksymalne ograniczenie emisji dwutlenku węgla w produkcji energii. Fortum szczyci się faktem, że ponad 90% energii w 2010 r. wyprodukowała bez emisji CO2 (elektrownie atomowe i wodne). Spółka, chcąc podkreślić proekologiczne zasady swojej działalności, przekazała władzom Wrocławia i Częstochowy elektryczne samochody Mitsubishi i-MiEV.
REKLAMA
Uroczyste przekazanie Mitsubishi i-MiEV dla straży miejskiej we Wrocławiumototarget.plUroczyste przekazanie Mitsubishi i-MiEV dla straży miejskiej we Wrocławiu

Wybór miast nie jest przypadkowy. Stolica Dolnego Śląska jest obecnie w trakcie realizacji programu „Wrocław dla Klimatu”, który ma na celu stworzenie najbardziej ekologicznego miasta w tej części Europy, a w Częstochowie Fortum uruchomił swoją pierwszą w Polsce elektrociepłownię, która jest jednym z najnowocześniejszych, a tym samym najbardziej przyjaznych środowisku tego typu obiektów w kraju.

Mitsubishi i-MiEV w barwach wrocławskiej straży miejskiejmototarget.plMitsubishi i-MiEV w barwach wrocławskiej straży miejskiej


Pierwszy pojazd Mitsubishi i-MiEV wraz z terminalem do ładowania pojazdów elektrycznych przekazano władzom Wrocławia w połowie lutego 2011 r. Będzie on wykorzystywany w straży miejskiej, stanowiąc idealny samochód do tego typu zastosowań: nie emituje spalin, jest cichy i bardzo zwrotny oraz zapewnia przebieg na jednym ładowaniu do 130 km.

Mitsubishi i-MiEV w barwach wrocławskiej straży miejskiejmototarget.plMitsubishi i-MiEV w barwach wrocławskiej straży miejskiej

„Czuję dużą satysfakcję widząc właśnie na naszych ulicach ultranowoczesny samochód, który nie emituje spalin. Kibicuję takim rozwiązaniom, dzięki którym Wrocław staje się coraz bardziej zaawansowany ekologicznie”, powiedział Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia.

Kolejny pojazd zostanie przekazany władzom Częstochowy, gdzie będzie wykorzystywany w realizacji zadań Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Mitsubishi i-MiEV w barwach wrocławskiej straży miejskiejmototarget.plMitsubishi i-MiEV w barwach wrocławskiej straży miejskiej


„Ten samochód to kolejny dowód na to, że Częstochowa oraz Fortum propagują ekologiczne rozwiązania. Dla mieszkańców to sygnał, że nowoczesne technologie przyczyniają się do ochrony środowiska”, powiedział prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

Fortum planuje przekazać kolejne samochody Mitsubishi i-MiEV dla obu miast. Będą one wykorzystywane w akcjach podnoszących świadomość ekologiczną lokalnych społeczności.

Zakupy pojazdów elektrycznych i-MIEV i ich przekazanie służbom miejskim to kolejne przedsięwzięcie Fortum mające zwrócić uwagę mieszkańców na zagadnienia związane z ekologią. Wcześniej firma była inicjatorem edukacyjnej akcji informacyjnej na temat gospodarności energetycznej, organizatorem akcji„Ogrzejmy razem Wrocław” oraz konsultantem merytorycznym i partnerem miasta w ramach wspomnianego wcześniej programu „Wrocław dla Klimatu”.

„Wspieramy przedsięwzięcia, których celem jest wdrażanie czystych technologii oraz redukcja emisji dwutlenku węgla. Wrocław to idealny partner do takich działań, bo władze miasta konsekwentnie realizują politykę prośrodowiskową”, tłumaczy Per Langer, wiceprezydent grupy Fortum.

Przekazanie tych ekologicznych pojazdów przez Fortum jest również oficjalnym rozpoczęciem sprzedaży Mitsubishi i-MiEV na polskim rynku.

 


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Piotr Złoty
źródło: Fortum, mototarget.plgazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.