REKLAMA
Zamknij
Następne zdjęcie
Cała galeria
1 z 3
LS 600h L Landaulet / Lexus poprzednie następne
01.08.2011

Lexus LS 600h L Landaulet - jego hybrydowa wysokość

Lexus LS 600h L Landaulet - jego hybrydowa wysokość  

Śluby wśród najznamienitszych arystokratów latoś obrodziły. Najpierw świat wstrzymał na chwilę oddech oglądając ceremonię zawarcia małżeństwa przez Księcia Williama i Kate Middleton, zaś na początku lipca na kobiercu stanął Książę Monaco, Albert II. Oficjalnym pojazdem Jego Wysokości i jego małżonki został specjalnie przygotowany hybrydowy Lexus.
REKLAMA
LS 600h L LandauletLexusLS 600h L Landaulet

Książę Albert może sobie być skandalistą i kobieciarzem, ale zamiłowania do ekologii trudno mu odmówić. Kilka lat temu firma BMW przekazała w jego ręce, jako pojazd testowy, napędzaną wodorem limuzynę serii 7, teraz zaś niepokorny syn Rainiera III i Grace Kelly otrzymał do dyspozycji flagowy model japońskiego Lexusa. O ile pod maską nie zaszły żadne zmiany w stosunku do egzemplarzy dostępnych dla zwykłych śmiertelników, nadwozie zmodyfikowano nadając mu styl zwany landaulet, czyli auta pozbawionego dachu w części pasażerskiej. Tak jakby...

LS 600h L LandauletLexusLS 600h L Landaulet

Klasyczną koncepcję landauleta unowocześniono, zastępując oryginalną konstrukcję przezroczystą kopułą, do której wykonania wykorzystano technologię używaną w przemyśle lotniczym. Nowy, całkowicie przezroczysty dach wykonano z jednego kawałka materiału, co zapewnia doskonałe wrażenia wizualne zarówno dla szlachetnych pasażerów, jak i obserwatorów, dla których para książęca była widoczna równie dobrze jak w samochodzie całkowicie otwartym. Jednocześnie takie rozwiązanie zapewnia wyższy poziom komfortu i bezpieczeństwa jadącym, nie odbierając wiele z poczucia przestrzeni towarzyszącego podróżowaniu kabrioletem.

LS 600h L LandauletLexusLS 600h L Landaulet

Budowa niepowtarzalnego LS-a stała się poważnym przedsięwzięciem dla belgijskiej firmy karoseryjnej Carat Duchatelet, o czym najlepiej świadczy liczba 2000 godzin roboczych, jakie poświęcono konwersji przywiezionego z Japonii Lexusa. W całym procesie uczestniczyli także inżynierowie będący przedstawicielami producenta dostojnego auta. Sakramentalne „tak” Williama i Kate może sobie zatem być ślubem dekady, ale tytuł najbardziej przyjaznej środowisku ceremonii ma szansę przypaść Albertowi i Charlete Wittstock. Wszystkiego dobrego młodej parze!


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Robert Markowski
źródło: Lexusgazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.