REKLAMA
Zamknij
Następne zdjęcie
Cała galeria
1 z 16
Ampera / Opel poprzednie następne
02.03.2009

Opel Ampera w pełnej krasie

Opel Ampera w pełnej krasie  

Salon w Genewie za pasem, dlatego Opel zdecydował się na odkrycie kart - oto pierwsze oficjalne zdjęcie europejskiego klonu Chevroleta Volta. W sieci pojawiły się już wprawdzie szpiegowskie fotografie niezamaskowanego samochodu, ale nie chcieliśmy psuć niespodzianki.
REKLAMA
AmperaOpelAmpera

Patrząc na Amperę nie mamy wątpliwości, jakie są jej korzenie. Można utyskiwać, że to kopia innego samochodu, ale takie czasy - każdy chce ciąć koszty, zwłaszcza że recesja daje się we znaki branży motoryzacyjnej, w tym bardzo poważnie amerykańskiemu matecznikowi Opla i jemu samemu. Jako ewentualni nabywcy i tak mamy szczęście, ponieważ w Australii Volt został zaprezentowany pod taką samą nazwą, a zmiany ograniczają się do marki i związanych z nią emblematów - zamiast Chevroletem, będzie Holdenem i tyle. „Naszej” wersji nadano przynajmniej jakichś indywidualnych cech.
Miejmy jedynie nadzieję, że General Motors doczeka dnia, w którym jego pionierskie auta elektryczne o wydłużonym zasięgu wyjadą na drogi. Firma przypomina jak na razie nie producenta samochodów jutra, a raczej zardzewiały, tonący transatlantyk, który idąc na dno pociąga za sobą swój europejski oddział. Opel ogłosił wprawdzie chęć oddzielenia się od koncernu, jednak sam również przeżywa poważne trudności i jego przyszłość jest niepewna.

Mamy do czynienia z przedziwnym paradoksem - GM, które w czasach Wielkiego Kryzysu lat 30. XX w. uratowało spółkę z Rüsselsheim przed upadkiem, teraz samo się do niego przyczynia. Tytuł „Samochodu Roku 2009” dla Insigni na pewno podreperował sprzedaż i nastroje, ale nie na tyle, żeby zapewnić spokojny sen jej twórcom. Liczymy mimo wszystko na happy end - niech sobie będzie w rzewnym, hollywoodzkim stylu, ale szkoda byłoby zmarnować taki kawał motoryzacyjnej historii świata.


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Robert Markowski
źródło: Opel, Holdengazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.