REKLAMA
07.01.2013

Pierwsze Solarisy w Finlandii

W marcu 2012 r. Solaris wygrał przetarg na dostawy pierwszych dwóch autobusów na rynek fiński. W grudniu 2012 r. pojazdy dotarły do Finlandii, do Tampere, gdzie będą użytkowane.
REKLAMA
Solaris Urbino 12.9 Hybridfot. Solaris Bus&CoachSolaris Urbino 12.9 Hybrid w barwach fińskiego przewoźnika

Aglomeracja miejska Tampere licząca 300 tys. mieszkańców, jest obsługiwana w zakresie komunikacji przez firmę TKL, która wykorzystując flotę 135 pojazdów (w tym 2 Solarisy) obsługuje 30 linii autobusowych.

Tampere leży w południowej Finlandii i jest jednym z największych ośrodków przemysłowych tego kraju. Często miasto jest określane mianem „Manchesteru Finlandii”.

Dostarczone do Tampere autobusy Urbino to pojazdy hybrydowe o długości 12,9 m. Na tle innych autobusów floty przewoźnika z Tampere wyróżniają się one odmienną szatą graficzną, która jest wynikiem konkursu ogłoszonego wśród mieszkańców Tampere.

Jego zwycięzcą został Timo Huusko, który w swoim projekcie nazwanym BlueBlob wykorzystał symbolikę błękitnych kropli i czystych ulic miasta.

Finlandia była ostatnim nordyckim krajem, w którym nie było jeszcze Solarisów. Bardzo cieszymy się, że udało nam się to zmienić. Mamy nadzieję, że to dobry prognostyk na przyszłość i że fińscy pasażerowie komunikacji miejskiej polubią Solarisy tak samo jak Szwedzi, Norwegowie i Duńczycy

Małgorzata Olszewska, Członek Zarządu ds. Sprzedaży i Marketingu w firmie Solaris

Finlandia jest jednym z 26 państw, w których użytkowane są pojazdy (autobusy i tramwaje) produkowane przez firmę Solaris.


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Piotr Złoty
źródło: Solaris Bus&Coachgazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.