REKLAMA
30.04.2012

Polskie hybrydy dla Szwajcarii

Polskie autobusy Solaris Urbino 18 Hybrid już latem tego (2012) roku trafią do miasta La Chaux-de-Fonds we francuskojęzycznej części Szwajcarii. Będą to pierwsze hybrydowe pojazdy miejskie w taborze firmy Transports Régionaux Neuchâtelois (TRN), która od wielu lat z powodzeniem użytkuje autobusy z bolechowskiej fabryki.
REKLAMA
Solaris Urbino 18 Hybrid wykorzystuje hybrydowy układ napędowy firmy Allison Transmissionfot. Solaris Bus & CoachSolaris Urbino 18 Hybrid

Siedem autobusów Urbino 18 Hybrid zasili flotę tego przedsiębiorstwa. W pojazdach tych stosowany jest system hybrydowy układ napędowy firmy Allison Transmission, w którym silniki elektryczne o łącznej mocy 150 kW współpracują z silnikiem o zapłonie samoczynnym Cummins (181 kW). Odzyskiwana w czasie hamowania energia jest gromadzona w zamontowanych na dachu bateriach i wykorzystywana w czasie przyspieszania, co pozwala na zmniejszenie zużycia w stosunku do autobusu napędzanego wyłącznie silnikiem spalinowym o 25% i emisji szkodliwych składników spalin o 78%.

Położone na wysokości 1000 m n.p.m. La-Chaux-de-Fonds jest 23 europejskim miastem korzystającym z zalet hybrydowych autobusów miejskich Solaris Urbino.

Bardzo się cieszę, iż coraz więcej miast decyduje się na nasze oszczędne i ekologiczne autobusy miejskie. Możliwość ograniczenia kosztów eksploatacji, przy jednoczesnym bezsprzecznym nastawieniu na ochronę środowiska jest wyznacznikiem nowoczesnego transportu miejskiego

Małgorzata Olszewska, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu firmy Solaris.


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Piotr Złoty
źródło: Solaris Bus & Coachgazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.