REKLAMA
25.12.2009

Toyota Hybrid Concept - po kawałeczku

Od pewnego czasu ulubionym narzędziem w rękach marketingowców są tzw. „teaser images”, czyli zdjęcia fragmentów samochodu, wywołujące na jakiś czas przed premierą zainteresowanie i apetyt, by zobaczyć więcej. Dwie tego typu fotografie ujawniła właśnie Toyota, zapowiadając nową dedykowaną hybrydę, której wersja koncepcyjna zadebiutuje w Detroit.
REKLAMA
Hybrid ConceptToyotaHybrid Concept

Dedykowana hybryda to samochód od początku skonstruowany z myślą o napędzie elektryczno-spalinowym (tak jak Prius), w odróżnieniu od modeli adaptowanych z konwencjonalnych (np. Camry Hybrid czy nadchodzący Auris Hybrid). Budując samochód hybrydowy od podstaw, można wszystko dokładnie zaplanować i optymalnie wykorzystać, bez konieczności „naginania” się do ograniczeń stawianych przez gotowe auta. Akumulatorów nie „upycha” się tam, gdzie akurat się da, ale wygospodarowuje dla nich odpowiednie miejsce już na etapie projektowania. Podobnie nadwoziu nadaje się od początku optymalny kształt, bez niezgrabnych i nie do końca efektywnych modyfikacji aerodynamicznych. Pytanie tylko: po co Toyocie następny Prius?

Hybrid ConceptToyotaHybrid Concept

Na początku mówiono, że Prius może stać się osobną marką, w ramach której powstaną kolejne modele. Japończycy szybko zdementowali tę pogłoskę, potwierdzając jednocześnie, że paleta Priusa zostanie jednak rozszerzona o kolejne wersje nadwoziowe. Zapowiadany na styczeń prototyp ma więc szansę stanowić zapowiedź takiego samochodu. Najbardziej prawdopodobne jest pokazanie przez Toyotę hybrydowego coupé lub przestronnego kombi. Sądząc po krzykliwym kolorze nadwozia, stawiamy na model sportowy, ale na potwierdzenie naszych domysłów trzeba będzie poczekać do 11 stycznia 2010 r. Chyba że wcześniej nastąpi jakiś „wyciek” z centrum prasowego, co ostatnio jest równie nagminne jak publikowanie „kuszących” zdjęć.


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Robert Markowski
źródło: Toyotagazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.