REKLAMA
18.07.2011

Toyota Prius PLUS Performance Package - plus za wygląd

Odpowiadając na rzekome zapotrzebowanie rynku, amerykański oddział Toyoty wprowadził do oferty pakiet do tuningu optycznego modelu Prius. Dzięki zestawowi modyfikacji nazwanemu PLUS, hybrydowy hatchback nabiera nieco bardziej sportowego, drapieżnego charakteru. Kilka spoilerów wyścigówki nie czyni, ale całość prezentuje się nieźle.
REKLAMA
Prius PLUS Performance PackageToyotaPrius PLUS Performance Package

Na pakiet optyczny składają się: siedmioczęściowy zestaw do modyfikacji nadwozia (m. in. spoilery przedni i tylny, aerodynamiczne nakładki na progi i dyfuzor pod tylnym zderzakiem), siedemnastocalowe, kute felgi z lekkich stopów oraz plakietki i dywaniki świadczące o odmienności Priusa „z PLUS-em” w stosunku do standardowych modeli. Wygląd to jednak nie wszystko - inżynierowie wprowadzili też pewne zmiany w układzie jezdnym i zawieszeniu, dzięki którym agresywniej stylizowana hybryda pewniej trzyma się drogi. Dokładniej mówiąc, obniżono prześwit i zamontowano grubszy stabilizator z tyłu, wykonany ze stali węglowej i proszkowo zabezpieczony przed korozją i uszkodzeniami.

Prius PLUS Performance PackageToyotaPrius PLUS Performance Package

Dodatkowym wyróżnikiem przyprawionego bardziej na ostro modelu mają stać się kolory lakierów. Wprawdzie Toyota nie przygotowała specjalnej, unikalnej palety dla Priusa z pakietem PLUS, ale za to ograniczyła wybór spośród dostępnych opcji do czterech najlepiej pasujących do jego charakteru. Samochód można więc zamówić w kolorach: białym perłowym, srebrnym i szarym metalizowanym oraz czarnym. Koła obuto w niskoprofilowe opony w rozmiarze 215/45R17, o specjalnej rzeźbie bieżnika, która pozwala zachować niskie opory toczenia przy jednoczesnym zwiększeniu powierzchni styku z nawierzchnią.

Prius PLUS Performance PackageToyotaPrius PLUS Performance Package

Zła wiadomość jest taka, że na razie pakiet PLUS będzie dostępny tylko dla amerykańskich nabywców Priusa, w cenie od 2999 dolarów. Czy i kiedy dotrze do Europy, na razie nie wiadomo, ale nie można wykluczyć wprowadzenia podobnej oferty na Starym Kontynencie. Tym bardziej, że Toyota w USA zamierza wkrótce przedstawić podobne akcesoria także do innych modeli, czyniąc z PLUS-a całą gamę produktów do wyróżniania się z tłumu za kierownicą anonimowych na co dzień aut japońskiej marki. Jeżeli pomysł chwyci za Atlantykiem, niewykluczony jest „przeszczep” na nasz grunt, tylko czy znajdą się chętni na usportowionego Priusa? Fanom sportowych aut może się on wydawać zbyt rodzinny, a zwolennikom rodzinnych - zbyt sportowy. A za rogiem już czają się koncepcyjne, wzmocnione wersje Hondy CR-Z...


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Robert Markowski
źródło: Toyotagazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.