REKLAMA
LPG
10.09.2008

Chevrolet - numer jeden w Niemczech

Chevrolet jest w Niemczech liderem na rynku samochodów osobowych zasilanych autogazem. W pierwszych siedmiu miesiącach 2008. roku zarejestrowano 1026 tego typu nowych pojazdów tej marki. Należąca do General Motors firma oferuje klientom możliwość fabrycznego montażu LPG we wszystkich modelach Chevroleta.

REKLAMA
 Chevrolet Spark Chevrolet Chevrolet Spark

Na co dzień w ruchu drogowym najlepiej sprawdza się mały Matiz (Spark), który już tylko z silnikiem benzynowym znalazł się na przełomie 2007/2008 roku na liście aut przyjaznych środowisku niemieckiego Motor Klubu z uwagi na niski poziom CO2 w spalinach - 119 g/km. Wraz z możliwością korzystania z LPG ta wartość zmniejszy się do 111 g/km.
„Widzimy zmianę stosunku klientów do naszych aut, dla których przy zakupie nowego pojazdu ważny jest aspekt ochrony środowiska - mówi Juergen Keller, szef Chevroleta w Niemczech. Najbardziej widać to na przykładzie Matiza. Potwierdził się tym samym nasz wybór strategii rozwijania LPG w samochodach. Chevrolet wybrał dobrą drogę. Pojazdy na gaz będą nie tylko obniżały koszty zużycia paliw nawet o 50 proc., lecz także poziom emisji spalin, aż o 80 proc. To są dla naszych klientów jasne argumenty.”

 Chevrolet Spark Chevrolet Chevrolet Spark

Firma przeprowadziła tego lata udaną akcję sprzedaży Matiza w wersji na autogaz. Kosztuje on w Niemczech blisko 10 tys. euro i jest droższy od pojazdu zasilanego benzyną o 2150 euro.
Wydaje się, że co dziesiąty Chevrolet sprzedawany w Niemczech będzie wyposażony w instalację gazową. Już dzisiaj montuje się na stacjach paliw coraz więcej urządzeń do tankowania gazu płynnego. Do końca 2008. roku czynnych będzie w Niemczech 4 tys. dystrybutorów i liczba ta ma rosnąć. Na pewno wpłyną na to też odpowiednie ustawy podatkowe, które doprowadzą do utrzymania niskiej ceny LPG.

Warto podkreślić, iż wszystkie nowe pojazdy Chevroleta obejmuje trzyletnia gwarancja, w tym także te z instalacją gazową.
Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Tadeusz Belerski
źródło: Chevrolet Niemcygazeo.pl 2007-2016 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.