REKLAMA
LPG
12.08.2009

Chevrolet z LPG - udany związek

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, europejski oddział najpopularniejszej marki General Motors rozszerza ofertę samochodów z fabrycznymi instalacjami gazowymi. W Polsce większość modeli jest już dostępnych w wersjach LPGi, kolejne dołączą wkrótce.

REKLAMA
SparkChevroletSpark

Na swojej stronie internetowej Chevrolet Polska wymienia korzyści płynące z jazdy na płynnym gazie, a więc niższe koszty bieżące, mniejszą uciążliwość samochodu dla środowiska, dostępność paliwa, zwiększony zasięg i poprawioną żywotność silnika. W „amerykanach z koreańskim rodowodem” montowane są sekwencyjne instalacje firmy BRC, a producent udziela na wszystkie auta takiej samej gwarancji, jaka obejmuje warianty benzynowe i wysokoprężne - 3 lata lub 100 tysięcy kilometrów.

AveoChevroletAveo

Zbiorniki w Chevroletach LPGi zamontowane są we wnękach kół zapasowych, dzięki czemu nie obniżają użytkowej przestrzeni bagażnika. Na desce rozdzielczej zamontowano diodowy wskaźnik poziomu gazu, zintegrowany z przełącznikiem sposobu zasilania. Jak to w układach sekwencyjnych, zmiana paliwa z benzyny na autogaz następuje samoczynnie po osiągnięciu przez silnik optymalnej temperatury, automatycznie odbywa się także powrót na napęd benzynowy po wyczerpaniu LPG w zbiorniku.

LacettiChevroletLacetti

W sprzedaży znajdują się aktualnie następujące modele z gamy LPGi:
- Spark, z silnikami o pojemności 0,8 lub 1 l;
- Aveo 3-, 4- i 5-drzwiowy, z silnikiem 1,2 l;
- Lacetti 5-drzwiowy i kombi, z silnikiem 1,6 l.
Według zapowiedzi firmy, jeszcze w tym roku pojawią się ekonomiczne i ekologiczne odmiany pozostałych Chevroletów, w tym najnowszego, bardzo interesującego i wpadającego w oko Cruze’a.

Bardzo nas cieszy, że kolejna firma stawia na LPG w wydaniu fabrycznym. Takie rozwiązanie daje możliwość oszczędzania na paliwie już od pierwszego dnia jazdy nowym samochodem, bez konieczności czekania z montażem na upłynięcie okresu gwarancji. To także pełna opieka serwisowa i pewność jak najlepszego dopasowania typu instalacji do rodzaju silnika, a więc niezawodność i spokojny sen kierowcy. Gratulujemy mądrej decyzji i życzymy wysokiej sprzedaży.


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Robert Markowski
źródło: Chevroletgazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.