REKLAMA
LPG
04.11.2016

Dacia Duster LPG wraca do oferty

Po przerwie spowodowanej koniecznością dostosowania gamy silnikowej do wymogów normy Euro 6 do Dacii Duster wraca możliwość zamontowania fabrycznej instalacji gazowej. Dostawcą systemów jest nadal włoska firma Landi Renzo.
REKLAMA
Dacia Duster LPGfot. DaciaDuster LPG kazał na siebie trochę poczekać, ale najważniejsze, że znów można go kupić

Kiedy produkowany przez Renault silnik 1,6 o mocy 105 KM pod maską Dustera został zastąpiony przez 115-konną jednostkę Nissana o tej samej pojemności (noszącą oznaczenie SCe), nie od razu było wiadomo, czy do oferty powróci fabryczna lub dedykowana instalacja LPG. Ponieważ jednak Dacia jest marką, która stara się oferować nabywcom wszystkich swoich modeli możliwość obniżenia kosztów jazdy dzięki tańszemu paliwu, w krótkim czasie opracowano zestaw do konwersji Dustera spełniającego Euro 6 i wersja gazowa wróciła do oferty.

Cena? Jak to u Dacii – atrakcyjna! System opracowany przez Landi Renzo specjalnie pod kątem tego modelu (bazujący oczywiście na układzie Omegas i jego znanych komponentach, ale dostrojony i skonfigurowany do konkretnego silnika) kosztuje 3500 zł, co jest niewygórowaną kwotą za instalację renomowanej marki, w dodatku objętą gwarancją producenta samochodu. Gwarancja ta obowiązuje zaś trzy lata, z limitem przebiegu 100 tys. km. Zbiornik LPG zamontowano w miejscu koła zapasowego, które z kolei zastąpiono zestawem naprawczym do ogumienia, by nie ograniczać przestrzeni bagażowej. Dealerzy już przyjmują zamówienia!


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Robert Markowski
źródło: Daciagazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.