REKLAMA
LPG
15.01.2016

Fiat Tipo LPG - typ na top

Fiat ma bogatą tradycję oferowania swoich modeli z fabrycznymi bądź dedykowanymi instalacjami gazowymi. Największym rynkiem autogazu na świecie pozostaje zaś Turcja. Z połączenia jednego z drugim powstał... Fiat Tipo LPG!
REKLAMA
Nowy Fiat Tipofot. FiatMałe sedany Fiata z generacji na generację stają się coraz ładniejsze...

Fiat jest potęgą w Turcji i autogaz również jest potęgą w Turcji, a więc oferowanie modeli popularnej marki napędzanych popularnym paliwem to coś więcej niż tylko nakaz zdrowego rozsądku. Zwłaszcza że Tipo, jako następca modeli Albea i Linea, jest produkowany właśnie nad Bosforem i stamtąd eksportowany do krajów europejskich, w tym do Polski. Premiera w naszym kraju odbyła się podczas targów Fleet Market w listopadzie 2015 r.

Tipo ma zastąpić w ofercie Fiata nie tylko Lineę, ale także starzejące się kompaktowe Bravo, dlatego też do pokazanej już wersji sedan dołączy wkrótce pięciodrzwiowy hatchback, a w następnej kolejności także funkcjonalne kombi. Prawdopodobnie wszystkie odmiany nadwoziowe nowego modelu będą w wersjach LPG napędzane 1,4-litrowym silnikiem o mocy 95 KM. Taka jednostka napędowa na pewno nie uczyni z Tipo króla szos, ale do sprawnego przemieszczania się za niewielkie pieniądze powinna wystarczyć. Czy Skoda RapidCitroën C-Elysée/Peugeot 301 już mogą zacząć się bać?

Tipo będzie konwertowane fabrycznie, od razu w tureckim zakładzie Fiata. Być może instalacje będą montowane w przyfabrycznym centrum konwersji lub na osobnej linii, ale tak czy inaczej producent obiecuje jakość na poziomie typowym dla nowych samochodów. Na rozmowy o cenach i szczegółowych danych technicznych jest jeszcze za wcześnie, ale będziemy trzymać rękę na pulsie i damy znać, gdy tylko dowiemy się więcej.


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Robert Markowski
źródło: Fiatgazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.