REKLAMA
LPG
27.01.2014

Kia Picanto LPG - z metką

O najmniejszej Kii w wersji na gaz od dawna było wiadomo, że się pojawi, ale dotąd pozostawała „bezcenna” – nie podawano, ile ma kosztować. Koniec tajemnic – importer ogłosił cennik na rok 2014, a w nim znalazło się wreszcie Picanto LPG. Ten model ma system montowany fabrycznie.
REKLAMA
Kia Picanto LPGfot. KiaPo kilku latach niepewności Kia Picanto z fabryczną instalacją LPG wreszcie wychodzi z mroku

Jak nie było Kii na gaz, to nie było żadnej, za to teraz Koreańczycy „zalali” rynek trzema modelami jednocześnie (a w nieodległych planach jest jeszcze Venga). I dobrze! W odróżnieniu jednak od Riocee'da, które dedykowane układy LPG marki BRC otrzymują już w Polsce, Picanto przyjeżdża z fabryki w koreańskim Seosan już z zamontowanym systemem zasilania autogazem. To sprawia, że gwarancji na instalację udziela bezpośrednio producent auta i jest ona przyznawana na takich samych warunkach, jak ta na resztę samochodu (7 lat z limitem do 150 tys. km).

Silnik Picanto LPG ma trzy cylindry, pojemność 1 litra i moc 67 KM, a opcja zasilania gazowego (ostatecznie jest to jednak sekwencyjny wtrysk w fazie lotnej), wyceniona na 4500 zł, dostępna jest do wersji wyposażenia M i L. Kosztują one, odpowiednio, 35990 i 38490 zł za model 3-drzwiowy i 37490/40490 zł za wariant z pięciorgiem drzwi. W porównaniu z Rio i cee'dem, instalacja do Picanto jest relatywnie najdroższa, ale to nie powinno autu przeszkodzić w zdobyciu popularności.


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Robert Markowski
źródło: Kiagazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.