REKLAMA
LPG
22.01.2014

Kia cee'd LPG - fabryka nie dała, dealer da

Koreańczycy wytaczają działa przeciwko konkurentom oferującym fabryczne lub dedykowane instalacje gazowe do swoich modeli. Wraz z Rio LPG na polskim rynku debiutuje napędzany autogazem cee'd, czyli technologiczny bliźniak Hyundaia i30, również dostępnego w wersji na gaz.
REKLAMA
Kia cee'd LPGfot. KiaŁadny samochód po zamontowaniu instalacji gazowej staje się jeszcze ładniejszy!

Trudno mówić o wysypie, ale dobrze, że wreszcie coś zaczęło się pojawiać – w Niemczech Kię na LPG można kupić od kilku lat, w Polsce od początku stycznia 2014 r. Na mocy porozumienia z polskim przedstawicielem BRC, firmą Czakram, która dostarcza już zestawy montażowe do Hyundaiów i20 oraz i30, teraz także odpowiedniki tych dwóch modeli spod znaku Kii można zamawiać w wersjach napędzanych tańszym paliwem.

W przypadku cee'da wybór jest nieco bardziej ograniczony niż w modelu Rio, tzn. system LPG łączy się nie tylko z jednym silnikiem (1,4-litrowym o mocy 100 KM), ale także z jedną wersją wyposażenia (M, dostępną od 56990 zł za wariant 5-drzwiowy). Można za to wybierać między hatchbackiem a kombi, choć już trzydrzwiowego pro_cee'da nie oferuje się w odmianie gazowej. Instalację – która może być objęta nawet 7-letnią gwarancją, jak cały samochód (standardowo 3 lata) – wyceniono całkiem sensownie, na 4550 zł. Zbiornik gazu montowany jest we wnęce koła zapasowego.


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Robert Markowski
źródło: Kiagazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.