REKLAMA
LPG
25.08.2009

Opel - tyle LPG, ile fabryka dała

Za naszą zachodnią granicą przybywa samochodów, które już z salonów sprzedaży wyjeżdżają napędzane nie benzyną, a płynnym gazem. Marka z Rüsselsheim, której losy cały czas się ważą, wprowadziła do oferty aż 5 modeli na LPG!

REKLAMA
gama EcoFlex LPGOpelgama EcoFlex LPG

Niemcy wyraźnie polubili autogaz, o czym świadczą regularnie pojawiające się wiadomości o kolejnych firmach, które przedstawiają własne auta napędzane tym tanim i ekologicznym paliwem. Teraz do tego grona dołącza Opel, przypuszczający od razu zmasowany atak na rynek przy użyciu pięciu różnych propozycji: Corsy w dwóch wersjach silnikowych, Merivy, Astry III Caravan i Zafiry. Wszystkie one noszą logo, jakie firma zarezerwowała dla swoich najoszczędniejszych i najbardziej przyjaznych środowisku modeli - EcoFlex.

Gazowe Ople wyposażono naturalnie w instalacje sekwencyjnego wtrysku LPG i zbiorniki nie ograniczające przestrzeni bagażowej. Z wyjątkiem Zafiry, gdzie pojemnik na dodatkowe paliwo znalazł się pod podwoziem, we wszystkich autach butla zajęła miejsce koła zapasowego. To ostatnie z kolei zastąpiono zestawem naprawczym, umożliwiającym dojazd do najbliższego wulkanizatora. Wyraźnie zwiększył się zasięg (w Astrze do nieco ponad 800 km), ale i tak większość kierowców nie będzie z niego w pełni korzystać, ponieważ oznaczałoby to jazdę na benzynie, a przecież nie o to chodzi.

gama EcoFlex LPGOpelgama EcoFlex LPG

Samochody zostały specjalnie przygotowane do spalania gazu oraz przeszły wszechstronne testy bezpieczeństwa biernego. Zawory i ich gniazda wzmocniono dla zapewnienia większej żywotności i niezawodności, wykonano także szereg prób zderzeniowych, w których Ople na LPG udowodniły, że zapewniają tak samo dobrą ochronę pasażerom, jak wersje zasilane konwencjonalnie. Liczymy po cichu, że rozprzestrzeniająca się w Niemczech „autogazowa epidemia” przeniesie się przez Odrę do naszego kraju i to jak najszybciej!


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Robert Markowski
źródło: Opelgazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.