REKLAMA
LPG
31.01.2011

Sprinter LPG wjeżdża na salony

Produkowany od jesieni 2010 r. Sprinter LGT (Liquefied Gas Technology), zasilany autogazem, jest już w sprzedaży - obwieścił podczas corocznego spotkania prasowego prezes Mercedes Benz Polska, Jan Madeja. Auto, które weszło do produkcji w listopadzie ubiegłego roku dostępne jest w trzech wersjach nadwoziowych: furgon, kombi oraz podwozie do zabudowy.
REKLAMA
Schemat instalacji LPG w Sprinterze LGTMercedesSchemat instalacji LPG w Sprinterze LGT

W segmencie nowych samochodów dostawczych Sprinter LGT jest jedynym tego typu pojazdem na rynku. Żaden z konkurentów nie oferuje możliwości fabrycznego montażu instalacji LPG. Bardzo interesująco skonstruowano cennik Sprintera LGT, którego koszt zakupu jest równy cenie wersji z silnikiem Diesla.

Dla przykładu, za Sprintera 316 LGT w wersji furgon standard, bazującej na silniku benzynowym 1.8 osiągającym moc 160 KM, zapłacimy 126 936 zł. W tej samej cenie kupić można identyczny model ze 160-konnym silnikiem wysokoprężnym (316 CDI). Sprinter bez instalacji gazowej kosztuje 120 294 zł. Wynika z tego, że koszt fabrycznego doposażenia Sprintera o instalację LPG skalkulowano na 6642 zł.

Mimo deklaracji centrali o wprowadzeniu auta do sprzedaży od 1 stycznia, część dealerów nadal nie jest w stanie przedstawić ani oferty cenowej, ani daty otrzymania samochodu czy choćby terminu przyjęcia zamówienia na samochód. Także na oficjalnej stronie internetowej Mercedes Benz Polska nie możemy jeszcze dokonać porównania czy konfiguracji interesującego nas modelu wykonanego w technologii LGT.

Elementy składowe instalacji LPG w Sprinterze LGTMercedesElementy składowe instalacji LPG w Sprinterze LGT


Wprowadzenie na nasz rynek samochodu dostawczego z fabryczną instalacją LPG w cenie powszechnie kupowanego Sprintera z silnikiem Diesla Mercedes traktuje jak sondowanie rynku. Oferta niemieckiego producenta jest bardzo ważnym sygnałem dla rynku, że niektóre samochody z fabryczną konwersją, zwykle nie najtańszą, mogą być atrakcyjne cenowo. Warto wspomnieć, że Sprinter z instalacją gazową objęty jest fabryczną gwarancją bez żadnych dodatkowych ograniczeń.


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Wojciech Mackiewicz
źródło: Mercedes Benzgazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.