REKLAMA
04.09.2017
Informacja producenta

Audi Q7 z systemem Omegas Direct

Audi Q7 to samochód, który kochasz lub nienawidzisz, ale na pewno nie sposób przejść obok niego obojętnie. Takiego kolosa na pewno łatwiej zaś pokochać, jeżeli ma pod maską instalację gazową. Tak się składa, że prezentowany tu egzemplarz taką otrzymał.
REKLAMA
Audi Q7fot. AudiChcesz mieć Bentleya Bentaygę? Kup sobie Audi Q7!

Kto kupuje auto wielkości sterowca, z silnikiem o pojemności 3,6 l, musi liczyć się ze znacznymi wydatkami na paliwo. Ale to nie znaczy, że z wysokimi rachunkami na stacji benzynowej trzeba pogodzić się raz na zawsze – dzięki LPG można je wyraźnie zmniejszyć. Samochód będzie w dalszym ciągu wsysać 20 czy 25 l paliwa na 100 km, ale przy kosztach zredukowanych o połowę świadomość ta aż tak bardzo nie uwiera.

Silniki Audi są z gatunku tych bardziej wymagających. I nie chodzi tylko o to, że mają cztery pierścienie na pokrywie zaworów i z tego powodu oczekują szczególnego traktowania. Przy sześciu cylindrach w układzie VR (czyli V o niskim kącie rozwarcia), 280 KM mocy i bezpośrednim wtrysku wolnossąca jednostka FSI potrzebuje po prostu czegoś więcej niż zamontowane w milionach Skód Octavii jednostki 1,6 MPI. LANDI RENZO Polska postawiło na system Omegas Direct z własnego arsenału, a po szczegóły kompletacji i konwersji zapraszamy do filmu poniżej.

FILM PRODUCENTA
Ładowanie video...

Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Robert Markowski
źródło: LANDI RENZO Polskagazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.