Zamknij
Następne zdjęcie
Cała galeria
1 z 16
Autogaz Kosów / Hummer H2 limo poprzednie następne
13.03.2009

Hummer H2 od Autogaz Kosów

Hummer H2 od Autogaz Kosów  

Hummer z Kosowa? Na początku wyjaśnijmy - nie chodzi tu o targany konfliktami rejon Bałkanów, lecz miejscowość w województwie mazowieckim. Dokładnie rzecz biorąc, nazywa się ona Kosów Lacki i to właśnie tam przerobiono na gaz prawdziwe monstrum - 12,5-metrową limuzynę zbudowaną na bazie Hummera!
REKLAMA
Hummer H2 limoAutogaz KosówHummer H2 limo

Autogaz Kosów istnieje od 2000 roku i wyzwań się nie boi - w firmie adaptowane na zasilanie LPG są przeróżne samochody, w tym wiele amerykańskich krążowników szos. Auta zza oceanu z natury są duże i lubią „wypić”, ale 20-osobowy H2 to już wybryk natury. Ze względu na rozmiary i możliwości przewozowe, zarejestrowany jest jako... autobus! Natomiast pod względem spalania grzeszy nieumiarkowaniem. Przy spokojnej jeździe z prędkością 80 km/h ponad 7-tonowy kolos konsumuje 20 l benzyny na 100 km. Wołał o pomstę do nieba i wysłuchano go - dostał instalację gazową.

Pod maską „bulgocze” V-ósemka o pojemności 6,2 l, której zaaplikowano dietę-cud w postaci LPG. Osobistym doradcą żywieniowym został system Stag 300-8 z dwoma reduktorami Zavoli i listwami wtryskowymi Valtek. Aby zaś limuzynie nie brakowało co chwilę pokarmu, pod podwoziem znalazły się aż 3 zbiorniki na nowe paliwo. Dwa z nich mają pojemność po 53 l, trzeci - 49 l, a tankowanie odbywa się „za jednym zamachem” poprzez wspólny zawór.

Hummer H2 limoAutogaz KosówHummer H2 limo


Co ciekawe, walcowych pojemników nie udało się zamontować bez przestawiania auta, bo wystawało z garażu. Hummer, zaparkowany przodem, najpierw dostał dwa, a po wjechaniu tyłem dołożono ostatni. Cała operacja montażu zajęła instalatorom 11 godzin.

Nietypowy pojazd (albo „nietypowy nietypowy”, bo przecież Hummer wyróżnia się już w „zwykłej” wersji) należy do firmy, która wynajmuje limuzyny do przewozu nowożeńców oraz na inne okazje. Ciekawe, czy panny młode nie boją się tego białego potwora... Teraz już nie powinny, bo wyraźnie złagodniał.

O samochodzie:
H2 wszedł do produkcji w roku 2003 jako drugi model marki Hummer i pierwszy opracowany od razu z myślą o odbiorcach cywilnych. Do samochodu montowano tylko jeden silnik - 6-litrowe V8, zastąpione w 2008 r. mocniejszą wersją o pojemności 6,2 l. Po nadejściu kryzysu firma popadła w poważne tarapaty, a jej właściciel - koncern General Motors - szuka dla niej nabywcy. Jeśli to się nie uda, „Hummi” prawdopodobnie zniknie w ogóle z rynku.


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Robert Markowski
źródło: Autogaz Kosówgazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.