REKLAMA
06.12.2010

5 lat gwarancji...

...lub 100 tys. km. Takie warunki gwarancji, w ramach programu „Instalacja na 5-tkę!”, proponuje na specjalnie dobrane, główne elementy instalacji gazowej firma Elpigaz, producent instalacji i zbiorników LPG.

REKLAMA
Instalacja na 5-tkę - pięć lat gwarancjiElpigazInstalacja na 5-tkę - pięć lat gwarancji

Bezawaryjna praca instalacji gazowej jest najważniejszą cechą z punktu widzenia użytkownika. Doświadczenia producentów instalacji gazowych dowodzą, że kluczową sprawą dla właściwego działania instalacji LPG, obok wysokiej jakości produktów, jest właściwa kompletacja instalacji oraz jej poprawny montaż.

Po przeprowadzeniu bardzo dokładnej analizy reklamacji na przestrzeni ostatnich kilku lat, Elpigaz zdecydował się udzielić aż 5-letniej gwarancji na swoje instalacje, pod warunkiem zakupu kompletnych zestawów montażowych w specjalnie wytypowanych warsztatach montujących instalacje gazowe.

Celem 5-letniej gwarancji, obok zapewnienia jak najniższej awaryjności całego systemu, jest upowszechnienie wiedzy, że podstawowym warunkiem zadowolenia kierowcy jest właściwy montaż układu LPG w zalecanej przez producenta kompletacji do określonego modelu samochodu. Nie dochodzi wówczas do sytuacji, gdy w samochodzie montowany jest zlepek elementów, które nigdy nie powinny znaleźć się pod jedną maską.

W ramach programu „Instalacja na 5-tkę !”, zależnie od wybranego pułapu cenowego, klient ma do wyboru dwie kompletacje instalacji gazowych, różniących się między sobą sterownikami. Bardziej rozbudowaną jest instalacja linii Exclusive ze sterownikiem Stella OBD z funkcją samodiagnozy, która w pełni współpracuje z diagnostyką pokładową EOBD (European On-Board Diagnostics) samochodu. Instalacja przeznaczona jest do samochodów z silnikami 3-, 4-, 5-, 6-, 8- i 12-cylindrowymi. Tańszy zestaw bazuje na znanej linii Comfort ze sterownikiem Stella Power, dedykowanym do kilkuletnich samochodów z jednostkami 3- i 4-cylindrowymi.

Wtryskiwacze talerzykowe I-PLUS; ich trwałość określana jest na 60 tys. kmGazeo.plWtryskiwacze talerzykowe I-PLUS; ich trwałość określana jest na 60 tys. km

Gwarancją objęte są także włoskie wtryskiwacze talerzykowe I-Plus (firmy AEB), których przebieg międzynaprawczy określono na 60 tys. km. W trakcie serwisowania wtryskiwacze nie wymagają od montażystów oprzyrządowania do kalibracji, gwarantując przez cały czas użytkowania jednakowe parametry wtrysku. 5-letnia gwarancja obejmuje także włoskie wielozawory Orion firmy Tomasetto. Na początku 2011 roku Elpigaz podejmie decyzję, czy pięcioletnia gwarancja obejmie także wprowadzone niedawno na rynek reduktory Fiore Forte, przeznaczone do silników rozwijających moc 200 KM. Do tego czasu zbierane będą dane z rynku o awaryjności tych parowników.

Jednym z bardzo ważnych czynników wpływających na trwałość instalacji LPG jest właściwy montaż. Z tego powodu instalacje objęte pięcioletnią gwarancją można montować w zaledwie 50 wyselekcjonowanych warsztatach na terenie całego kraju. Klient montujący instalację oprócz świadectwa homologacji otrzyma także specjalny certyfikat od producenta, potwierdzający montaż instalacji z pięcioletnia gwarancją.


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Wojciech Mackiewicz
źródło: Elpigazgazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.