REKLAMA
06.08.2013

AmeriGas przejmuje aktywa BP LPG

Jak poinformował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, jest zielone światło dla przejęcia gazowych operacji BP przez firmę AmeriGas na polskim rynku. Zgoda wydana przez prezesa UOKiK stanowi kropkę nad „i” dla umowy zawartej w listopadzie 2012 r. Finalizacja całej operacji to już kwestia formalna.
REKLAMA
Logo firmy AmeriGasfot. AmeriGasPozycja firmy na polskim rynku wzmocni się po przejęciu sektora należącego dotąd do BP

Przejmowanie jednej firmy przez drugą jest bardziej złożonym przedsięwzięciem, niż mogłoby się wydawać. W polskich warunkach konieczne jest przeprowadzenie postępowania antymonopolowego w celu ustalenia, czy podmiot kupujący po przejęciu aktywów innej firmy nie uzyska dominującej pozycji rynkowej. W przypadku umowy między AmeriGas i BP stwierdzono, że nie zachodzi takie ryzyko.

To oznacza, że nie ma już żadnych przeszkód na drodze do kupna przez AmeriGas Polska segmentu butli, instalacji zbiornikowych i hurtowej sprzedaży gazu płynnego od polskiego oddziału BP. W ciągu najbliższych tygodni cała transakcja zostanie zamknięta, a kiedy już to nastąpi, kupujący zorganizuje konferencję prasową, podczas której podzieli się ze wszystkimi zainteresowanymi swoimi planami biznesowymi na przyszłość.


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Robert Markowski
źródło: AmeriGasgazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.