REKLAMA
05.05.2009

Arrive 'n' Drive, czyli przyjedź i pojedź na LPG!

Nietypowe wydarzenie będzie mieć miejsce 19 maja na torze wyścigowym Rockingham Motor Speedway w brytyjskim Northants. Jest to odbywająca się po raz czwarty wystawa dla operatorów flot firmowych, połączona z jazdami próbnymi. Ideą przedsięwzięcia, organizowanego przez GreenFleet, jest promowanie ekologicznych paliw i napędów.

REKLAMA
Arrive 'n' Drivegreenfleet.netArrive 'n' Drive


Podczas imprezy swoją ofertę prezentują firmy znane z produkcji „czystych” samochodów lub oferujące przyjazne środowisku technologie do zastosowania w już użytkowanych autach. W tym roku pokażą się np.: Aixam z Francji, wytwarzający małe i lekkie „elektromobile”, Ashwoods, dostawca nowoczesnej techniki LPG i hybrydowej dla flot, BMW/Mini, które dzięki stałemu rozwojowi pakietu Efficient Dynamics ma już w swojej gamie 125 modeli emitujących poniżej 160 g/km CO2, czy Calor Gas, firma z 70-letnim doświadczeniem jako dostawcy LPG.

To właśnie Calor Gas zaprasza wszystkich operatorów flot liczących minimum 20 pojazdów do przetestowania na profesjonalnym torze. Samochody przygotowano we współpracy z CLS Dual Fuel, doświadczonym wykonawcą konwersji. W ten sposób każdy, kto rozważa wzbogacenie firmowego parku maszynowego o auta zasilane czystym i tanim paliwem, będzie mógł najpierw przekonać się w „bojowych” warunkach o ich możliwościach. Wystarczy wypełnić dostępny na stronie internetowej formularz i zapisać się na listę chętnych.

Jesteśmy zdania, że powinno się takie „eventy” przeszczepiać na polski grunt. W rodzimych flotach nadal dominują diesle, które wprawdzie generują oszczędności w porównaniu z benzyną (przynajmniej od momentu, kiedy zwrócą się dodatkowe koszty zakupu), ale nie mogą raczej mierzyć się z takimi paliwami jak LPG i CNG. Także pod względem ekologii wypadają dość blado. Impreza promocyjna w rodzaju Arrive ’n’ Drive na pewno wzbudziłaby duże zainteresowanie i zrobiłaby „dobrą prasę” alternatywnym źródłom napędu, których często obawiamy się, pomimo że niewiele tak naprawdę o nich wiemy. A może właśnie dlatego się boimy...


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Robert Markowski
źródło: greenfleet.net, calor.co.ukgazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.