REKLAMA
07.04.2009

Autogaz coraz lepszej jakości

Jak podały w ślad za Gazetą Prawną popularne serwisy internetowe, systematycznie poprawia się jakość LPG sprzedawanego na polskich stacjach. Tak wynika z kontroli prowadzonych regularnie przez Inspekcję Handlową.

REKLAMA
stacja LPGgazeo.plstacja LPG


Badania prowadzone przez IH wykazały, że już w zeszłym roku gaz miał w Polsce lepszą jakość niż pozostałe paliwa - próbki złej jakości znaleziono na niecałych 6% sprawdzonych stacji, wobec niemal 8% próbek benzyny i ON nie spełniających norm. W styczniu i lutym 2009, po sprawdzeniu 315 stacji paliw tradycyjnych, nieprawidłowości stwierdzono na ponad 5% z nich, natomiast na ani jednej ze 150 skontrolowanych stacji LPG nie dopatrzono się żadnych uchybień.

Jakość autogazu poprawia się regularnie od kilku lat, co widać w publikowanych co kilka miesięcy raportach Inspekcji Handlowej. Widocznie importerzy zaczęli zwracać na to uwagę, podczas gdy do niedawna najważniejszym kryterium była cena. Poza tym, widać wpływ prowadzonych stale kontroli. Za „chrzczenie” paliwa przewidziane są dotkliwe kary, a więc proceder ten coraz mniej się opłaca.

Paliwa o złej jakości odkryto głównie na śląsku, w tym na stacji przy markecie Tesco oraz na trzech obiektach sieci Lukoil. W Łódzkiem, na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu w ogóle nie natrafiono na benzynę czy olej napędowy nie spełniające norm.


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Robert Markowski
źródło: Gazeta Prawnagazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.