REKLAMA
20.02.2017

Autogaz podrożał, ale mniej niż benzyna

W pierwszej połowie lutego LPG podrożało średnio o 3 gr/l. Benzyna najpierw potaniała, ale potem odrobiła stratę z nawiązką, przez co jest droższa od autogazu o 2,55 zł/l. To tak na wypadek, gdyby ktoś miał powiedzieć, że gaz do samochodu przestanie się opłacać.
REKLAMA
Ceny paliw na stacji 12 II 2017fot. gazeo.plPrzy takiej różnicy na linii LPG-benzyna nikt nie powie nam, że kilkugroszowa podwyżka ceny autogazu ma jakieś znaczenie

Na przełomie stycznia i lutego LPG zanotowało rekordowo niską w ostatnim czasie cenę średnią – 2,19 zł/l. Potem nasze ulubione paliwo podrożało do 2,22 zł/l i na tym poziomie utrzymuje się już drugi tydzień. Benzyna w tym czasie na przemian taniała z 4,74 do 4,69 zł/l i wracała do tej samej wartości, aż w ostatnim tygodniu podskoczyła wyraźniej – o 8 gr/l, do 4,77 zł/l. O ile więc autogaz podrożał o 1,37%, benzyna zrobiła to o 1,7%, a to oznacza, że różnica w cenie netto jeszcze się powiększyła i teraz wynosi wspomniane już 2,55 zł/l.

Piszemy o tym wszystkim głównie dlatego, że działy motoryzacyjne popularnych portali internetowych kolejny raz swoje artykuły o podwyżkach cen paliw zatytułowały wykorzystując tylko fakt wzrostu ceny autogazu. To, że podrożał on nominalnie i relatywnie mniej niż benzyna nie ma znaczenia – liczy się efekt sugerujący, że LPG kolejny raz poszło w górę i być może używanie go wkrótce straci sens. Nie węszymy tu teorii spisku i sądzimy, że nasi koledzy po fachu po prostu robią tak dla poprawienia sobie statystyk „klikalności”, ale apelujemy o opamiętanie – nie musicie pomagać, ale chociaż nie przeszkadzajcie.


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Robert Markowski
źródło: informacja własna, e-petrol.plgazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.