REKLAMA
15.02.2013

Barter na Liście Diamentów Forbesa

Firma Barter SA - znalazła się na Liście Diamentów Forbesa. Białostocki importer węgla i LPG po raz kolejny znalazł się w tym prestiżowym rankingu, który promuje firmy najszybciej zwiększające swoją wartość.
REKLAMA

W tegorocznym zestawieniu Barter SA znalazł się na 36. miejscu (najwyższym spośród białostockich firm obecnych na liście), wśród grupy 184 innych podmiotów. Kategoria ta obejmowała największe firmy (osiągające obrót powyżej 250 mln zł).

Tak wysoka pozycja, w tak prestiżowym rankingu to niewątpliwie powód do radości, niemniej jednak zdajemy sobie sprawę, że – by utrzymać pozycję  – musimy wykazać się kreatywnością i determinacją. Liczymy na sukcesywną poprawę efektywności operacyjnej, zarówno w dotychczasowych, jak i - a może przede wszystkim - w nowych obszarach działalności. Mamy też kilka ciekawych pomysłów na zwiększenie rentowności spółki.

Jarosław Dziwisz, prezes Barter S.A.

Liczba firm na Liście Diamentów spadła z 2051 w 2012 r. do 1931 w bieżącym roku. Jest to spadek o 5,9 %. W odróżnieniu od całej listy bardzo stabilna okazała się kategoria grupująca największe firmy, w której znalazł się Barter. W bieżącym roku znalazły się w niej 184 podmioty, a rok wcześniej (w 2012 r.) było ich 181. Ubyło natomiast podmiotów w kategorii firm średnich (w tym roku było ich 511, rok wcześniej 556) oraz małych (1236, wobec 1314 w 2012 r. i 1452 w 2011 r.).

Zestawienie Forbesa odzwierciedla obraz polskiej gospodarki przez pryzmat firm i pośrednio pokazuje kondycję przedsiębiorstw różnej wielkości. Na podstawie Listy Diamentów Forbesa można stwierdzić, że duże firmy dają sobie radę w trudnej sytuacji rynkowej. Część małych firm na skutek rozwoju osiąga status firm średnich. Najtrudniejsza sytuacja jest wśród nowych, małych firm, którym trudno się przebić, przez co zmniejsza się „dopływ świeżej krwi” do gospodarki.


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Piotr Złoty
źródło: Bartergazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.