REKLAMA
23.03.2009

Biopaliwa jak LPG?

Jak podała Gazeta Prawna, stosowanie paliwa E85 ma być wkrótce możliwe nie tylko w samochodach fabrycznie do tego przygotowanych, ale też we wszystkich innych, po dokonaniu stosownej przeróbki. Czyżby warsztaty montujące instalacje gazowe mogły szykować się do rozszerzenia działalności?

REKLAMA
Ford Focus Flexi Fuelmototarget.plFord Focus Flexi Fuel


Według informacji gazety, na bioetanolu będą mogły jeździć wszystkie auta wyposażone w silniki z wtryskiem. Tajemnicze na razie urządzenie do adaptacji uzyskało już certyfikaty CE i TÜV, a jego cena wyniesie ponoć w granicach 1,8-2,5 tys. zł. Montaż zaś ma trwać zaledwie 15 minut. Szczegóły nie są jeszcze znane.

Zastanawia nas masowa euforia, jaka narosła wokół E85 po pojawieniu się pierwszych wiadomości na temat rychłego zawitania tego paliwa do Polski. Entuzjaści podkreślają, że bioetanol będzie tańszy od benzyny „aż” lub „nawet” o złotówkę i ma rzekomo szansę zagrozić autogazowi, który, notabene, kosztuje o 2 zł/l mniej niż popularna „dziewięćdziesiątka piątka”. Jest jednakże jedno „ale”: na razie brakuje jakiejkolwiek infrastruktury, więc błyskawiczna ekspansja E85 póki co nie wchodzi w grę.


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Robert Markowski
źródło: Gazeta Prawnagazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.