REKLAMA
Zamknij
Następne zdjęcie
Cała galeria
1 z 6
fot. gazeo.pl / Włoski środek do czyszczenia gazowych układów paliwowych CleanLPG wyróżniał się sposobem aplikacji poprzednie następne
17.05.2016

Branża LPG na Stacji Paliw 2016

Branża LPG na Stacji Paliw 2016 fot. gazeo.pl


REKLAMA
ciekawych dystrybutorów. Wszystkie prezentowane produkty były dostosowane do samodzielnego tankowania LPG. Taki dystrybutor na swym stoisku zaprezentowała np. firma Orlen Centrum Serwisowe. Był to czeski dystrybutor Adast Popular LPG w wersji dwuwężowej (zdjęcie w galerii).
 

 

Ładowanie video...

 

Petronova pokazała dystrybutor do LPG portugalskiej firmy Petrotec (zdjęcie w galerii), który w standardowym wyposażeniu był wyposażony w system preselekcji ilości wydawanego paliwa lub kwoty do zapłaty.

Dystrybutor LPG Wayne Helixfot. gazeo.plDwuwężowy dystrybutor LPG Helix firmy Wayne wyróżniał się niewielkimi wymiarami zewnętrznymi

Z kolei firma Gia Polska zaprezentowała na swym stoisku dystrybutor Helix LPG firmy Wayne, także w wersji dwuwężowej.

Wielu wystawców pokazywało pistolety do tankowania LPG. W związku z coraz częstszą samoobsługą przy tankowaniu LPG niskoemisyjne wersje pistoletów stają się właściwie standardem.

Pistolet do tankowania LPG o ponadprzeciętnej ergonomii można było zobaczyć na stoisku OPW. Był to OPW BNA-300 HG (zdjęcie w galerii). Jego masa jest określana przez producenta na 1,6 kg.

Firma Stäubli Polska pokazywała swój jedyny w ofercie pistolet do tankowania LPG, który w odróżnieniu od produktów konkurencji został dostosowany do współpracy z zaworem tankowania typu euroconnector.

Zaprojektowany z dużym naciskiem na ergonomię użytkowania pistolet Stäubli GPV 14 (zdjęcie w galerii) wygląda dość masywnie, choć waży 1,5 kg. Producent podaje, że przy odpinaniu pistoletu wyciek LPG wynosi zaledwie 0,4 cm3 (przy dopuszczalnym poziomie do 1 cm3). Na tak niską emisję z pewnością ma wpływ zastosowany standard złącza tankowania typu euroconnector.

Pistolety do tankowania autogazu LPG Group serii LPG 400fot. gazeo.plNowe korpusy pistoletów LPG Group wprowadzono na razie w serii LPG 400. Firma podaje, że pistolet ten w wersji aluminiowej ma masę 1,2 kg

Bardzo dużą ekspozycję pistoletów do tankowania LPG jak zwykle pokazywała firma LPG Group. Firma obecnie zmienia korpusy swoich pistoletów, co wpływa na ich wygląd. Na pierwszy rzut oka widać, że do ich wyprodukowania użyto mniej aluminium niż w dotychczas oferowanych pistoletach.

W założeniu konstruktorów miało to obniżyć masę pistoletów i poprawić ich design. To pierwsze z pewnością się udało, design to jednak rzecz gustu.

Na razie nowe korpusy są dostępne w serii LPG 400 ale będą sukcesywnie wprowadzane także w innych modelach.

Naczepa-cysterna do przewozu LPG firmy BC LDS o pojemności 40 tys. lfot. gazeo.plNaczepa-cysterna do przewozu LPG firmy BC LDS mieści w jednokomorowym stalowym zbiorniku 40 tys. l płynnej mieszaniny propanu i butanu

Na Stacji Paliw zwyczajowo prezentowane są także cysterny do przewozu paliw, w tym także do LPG.

Taką naczepę pokazała firma BC LDS, która od wielu lat zajmuje się produkcją tego typu pojazdów. W związku z przechodzeniem poszczególnych przewoźników zajmujących się przewozem LPG na wyższe standardy, praktycznie wszystkie cysterny, które dostarczają autogaz na stacje dużych koncernów paliwowych są wyposażane standardowo m.in. w liczniki wydawanego LPG, które mierzą jego masę. Dzięki zastosowaniu masomierzy pomiar ilości LPG jest najbardziej precyzyjny, niezależny od warunków atmosferycznych, przede wszystkim temperatury, która jak wiadomo w dużym stopniu wpływa na objętość LPG w zbiorniku cysterny.

BC LDS pokazał na tegorocznej Stacji Paliw cysternę zdolną do przewożenia 40 tys. l LPG, którą wykonano zgodnie ze standardami niemieckimi, które powoli zaczynają obowiązywać także na naszym rynku.

Zgodnie z nimi prezentowana naczepa została wyposażona w armaturę o zwiększonych przekrojach i wydajną pompę, które zapewniają wydajność rzędu 700 l/min. Dzięki temu czas rozładunku tej wielkości cysterny skraca się o połowę (do około 1 godziny).

Jak widać oferta skierowana dla branży LPG jest dość obszerna i obejmuje wiele aspektów funkcjonowania tego sektora na naszym rynku, począwszy od armatury dla baz paliwowych, pojazdów do przewozu tego paliwa, skończywszy na ostatecznym użytkowniku, kierowcy używającym autogazu do napędu swego samochodu.


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochoduNewsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Piotr Złoty
źródło: relacja własnagazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.