REKLAMA
21.12.2015

Cena LPG: miało być taniej i jest taniej!

Proroctwa i jasnowidzenie to niezupełnie nasza działka, ale tym razem przewidzieliśmy trafnie – po kilku tygodniach podwyżek cen autogazu trend się odwrócił i teraz nasze ulubione paliwo systematycznie tanieje. I to dosyć wyraźnie!
REKLAMA
ceny paliw 20 XII 2015fot. gazeo.plTaka cena autogazu to jeszcze nie norma, ale też nie ewenement. Widzieliśmy nawet LPG po 1,88 zł/l (na stacji marketowej)

Momentem przesilenia był 25 listopada, kiedy średnia cena litra LPG (według notowań e-petrol.pl) osiągnęła poziom 2,12 zł – najwyższy od końca stycznia. Nie był to bynajmniej powód do rwania włosów z głowy, ale wobec taniejącej w tym samym czasie benzyny niektórzy kierowcy uskarżali się na gorsze samopoczucie. Wprawdzie teraz benzyna kontynuuje pochód w dół (kosztuje 4,27 zł/l, czyli aż o średnio 8 gr/l mniej niż przed tygodniem), ale LPG ponownie do niej dołączyło, więc wszystko jest na miejscu i w najlepszym porządku.

Według notowań z 16 grudnia, autogaz kosztuje w Polsce średnio 2,05 zł/l, ale można natrafić na stacje (i to koncernowe!), gdzie cena LPG zaczyna się od cieszącej oko i portfel cyfry 1. Wprawdzie za jedynką pojawiają się dwie dziewiątki albo dziewiątka i ósemka, ale całość wywiera odpowiedni (rzecz jasna, pozytywny) wpływ na psychikę. Bardzo to miły prezent na Święta, a swój udział w nim ma na pewno zima przypominająca jesień, ale liczymy, że nowy rok przywita nas jeszcze atrakcyjniejszymi stawkami. Wszak jaki 1 stycznia, taki cały rok...


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Robert Markowski
źródło: informacja własna, e-petrol.pl (notowania cen paliw)gazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.