REKLAMA
22.03.2017

Cena autogazu: powrót jedynki z przodu!

Po tygodniach nieznacznych, ale regularnych obniżek stało się to, co się stać musiało: cena litra autogazu na niektórych stacjach nie zaczyna się już od cyfry 2, lecz 1. A to sprawia, że LPG wydaje się jeszcze tańsze niż naprawdę jest.
REKLAMA
Ceny paliw w drugiej połowie marca 2017 r.fot. gazeo.plJeżeli komuś wydaje się, że paliwa konwencjonalne są tanie, to ma rację - wydaje mu się

Wszystkie paliwa ostatnio tanieją i to w zasadzie dobrze. Nas oczywiście najbardziej interesuje kondycja cenowa autogazu, a ten ostatnio – w związku z końcem zimy i okresu grzewczego – regularnie tanieje. Są już takie stacje, gdzie można go zatankować za mniej niż 2 zł/l. Póki co jest to minimalnie mniej (1,98 czy 1,99 zł/l), ale nie to jest najważniejsze. Najważniejsze, że różnica „na pierwszy rzut oka” między LPG a benzyną wynosi 3 zł, ponieważ stawka za litr benzyny w dalszym ciągu pozostaje daleko poza granicą 4 zł.

W praktyce oszczędność na każdym zatankowanym litrze autogazu kształtuje się na poziomie 2,40 zł, ale to i tak 120% nominalnej ceny tego paliwa – oszczędzać więcej niż się wydaje można tylko na LPG. Mamy nadzieję, że w niedługim czasie cena z jedynką z przodu stanie się normą w całej Polsce, choć mamy to szczęście, że mieszkamy w jednym z miast, gdzie autogaz tradycyjnie kosztuje najmniej i możemy donieść o przyjemnych dla kieszeni obniżkach wcześniej niż gdybyśmy mieli siedzibę choćby kilkadziesiąt kilometrów dalej (w dowolnym kierunku).


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Robert Markowski
źródło: informacja własnagazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.