REKLAMA
05.06.2015

Ceny LPG - mniej znaczy więcej

Nic tak nie cieszy jak wiadomość o spadających cenach paliw. Tyle tylko, że dobre wieści mamy wyłącznie dla kierowców samochodów napędzanych LPG. Ponieważ jednak portal gazeo.pl jest właśnie dla nich, nie zamierzamy się przejmować pozostałymi.
REKLAMA
Ceny paliw na stacji w dniu 3 VI 2015 r.fot. gazeo.plNa niektórych stacjach tankowanie autogazu już dziś oznacza oszczędność rzędu ponad 3 zł/l

Autogaz systematycznie, bez pośpiechu, za to konsekwentnie tanieje – według najnowszych notowań e-petrol.pl, litr naszego ulubionego paliwa kosztuje 1,92 zł. I nie byłoby w tym pewnie nic niezwykłego (wszak w porównaniu z ostatnim tygodniem maja cena spadła o skromne 3 gr/l), gdyby nie spektakularna podwyżka ceny benzyny – „dziewięćdziesiątka piątka” podrożała o całe 12 gr/l (!), do poziomu 4,89 zł/l. Jak tak dalej pójdzie (a daleko iść nie musi), wkrótce każdy litr zatankowanego LPG będzie oznaczać oszczędności w wysokości 3 zł.

Teraz oszczędzamy 2,97 zł/l, co oznacza, że za cenę litra benzyny tankujemy ponad 2,5 l autogazu! Dzieje się tak za sprawą wyjątkowo korzystnej relacji ceny LPG do „bezołowiowej”, wynoszącej aktualnie 39%. Tak dobrze już dawno nie było, a i moment wydaje się wyjątkowo trafiony – 4 czerwca rozpoczyna się długi weekend. Pogoda sprzyja (wreszcie czuć na własnej skórze, że to koniec wiosny, a nie jej początek), więc wielu kierowców na pewno skorzysta i wyjedzie na łono przyrody. Albo na łono innego miasta, żeby pozwiedzać.

Niezależnie od celu podróży, dzięki niskiej cenie autogazu i pokaźnym oszczędnościom nie żal będzie wybrać bardziej okrężnej, za to atrakcyjniejszej pod względem krajobrazowym trasy. Życzymy szerokości, przyczepności i oszczędności! Tym zaś, którzy zamiast dawno konwertować swoje samochody czekali z podjęciem decyzji nie wiadomo na co, życzymy, by telewizja oferowała ciekawy program na długie czerwcowe wieczory.


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Robert Markowski
źródło: informacja własna, e-petrol.pl (notowania cen paliw)gazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.