REKLAMA
06.04.2009

Chevrolet Matiz - tańszy niż Tata Nano

O Matizie, vel Sparku, jako samochodzie „za grosze” już pisaliśmy. Okazuje się, że może kosztować mniej niż okrzyknięty najtańszym autem świata Nano, który do Europy zawita za rok lub dwa. Trzeba tylko wiedzieć, gdzie go kupić.

REKLAMA
MatizChevroletMatiz


Jak podał autobloggreen.com za serwisem Le Blog Auto, w Lombardii we Włoszech można nabyć Matiza z instalacją gazową za niecałe 30% katalogowej ceny, która wynosi 10000 euro. Jak? To proste - w tym regionie nie brakuje bowiem instytucji, które chętnie „dorzucają” się chętnym do zakupu nowego auta.

Wygląda to następująco:

- 1500 euro - tyle wynosi rządowa dopłata dla nabywców samochodów, pod warunkiem zezłomowania starego wozu;

- 2000 euro - aż tyle dostaje się jako refundację montażu systemu LPG;
- 800 - zniżki w takiej wysokości udziela sam producent;

-3000 - tak hojnie obdarzają kierowców władze samej Lombardii, by stymulować sprzedaż samochodów w trudniejszych czasach.

Aż nie do wiary, że dzięki różnego rodzaju „zastrzykom” finansowym można zbić cenę nowego samochodu o 70% i kupić go - od razu przystosowanego do zasilania tanim gazem - za równowartość jednej wypłaty. W razie, gdyby jednak komuś nie wystarczał Matiz, za dwie miesięczne pensje może stać się posiadaczem Aveo w cenie 4400 euro (po wszystkich odliczeniach), także napędzanego LPG.


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Robert Markowski
źródło: Le Blog Autogazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.