REKLAMA
06.03.2009

Chevrolety na LPG wkrótce w Polsce?

Jak podał serwis gnvmagazine.com, firma Chevrolet (przemianowane Daewoo, nie ten amerykański) planuje rozszerzenie oferty modeli z fabryczną instalacją na kolejne kraje Europy. Według informacji tego portalu, ekspansja nie ominie także naszego kraju. Nareszcie!

REKLAMA
Chevrolet Cruzemototarget.plChevrolet Cruze


Jeszcze w 2009 roku „Chevy” na gaz zawita do salonów w Szwajcarii, Belgii, Bułgarii, Czechach, Holandii, Portugalii, Hiszpanii i na Słowacji, no i oczywiście w Polsce. Jak widać, przedsięwzięcie jest bardzo szeroko zakrojone, co dowodzi, że w krajach, gdzie instalacja LPG była już wcześniej oferowana do nowego samochodu, osiągnięto zadowalające wyniki sprzedaży. W Niemczech na przykład, Matiz (= Spark) zasilany płynno-lotnym paliwem jest najlepiej sprzedającym się modelem z takim napędem na rynku. Przy okazji okazuje się jednym z bardziej przyjaznych środowisku samochodów, emitując na każdy kilometr jedynie 119 gramów CO2.
Nowa oferta ma objąć całą paletę amerykańsko-koreańskiego producenta, w tym nowego Cruze’a (następcę Nubiry/Lacetti), który zadebiutuje na starym kontynencie już w maju.

Chevrolet Cruzemototarget.plChevrolet Cruze


Firma zapewnia, że osiągi aut nie ulegną żadnym zmianom, a dzięki dodatkowemu zbiornikowi zasięg Chevroletów zwiększy się nawet do 1100 km. Z tym że LPG nie montuje się po to, żeby jeździć dalej, tylko taniej. Tak czy inaczej, w sytuacji awaryjnej można pokonywać nawet tak duże odległości.
Oczywiście jest jeszcze za wcześnie, by mówić o konkretnych cenach lub innych szczegółach. Na to przyjdzie czas, a póki co trzymajmy kciuki, by informacja się potwierdziła. Firm oferujących nowe samochody z instalacjami LPG jest w Polsce zaledwie garstka, więc każdy nowy gracz jest mile widziany.


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Robert Markowski
źródło: gnvmagazine.comgazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.