REKLAMA
11.12.2017

Czerwony Krzyż ratuje i oszczędza

O tym, że autogaz zyskuje na popularności w Hiszpanii, pisaliśmy nieraz. Dobrych przykładów nigdy dość, a ten pochodzi konkretnie z malowniczej Teneryfy, gdzie lokalny oddział Czerwonego Krzyża używa pojazdów napędzanych właśnie LPG.
REKLAMA

Dobry nawyk

U podstaw misji Czerwonego Krzyża (po hiszpańsku Cruz Roja) leży niesienie pomocy ludziom w potrzebie. Czemu by przy okazji nie przynieść odrobiny ulgi środowisku naturalnemu? Skoro pod ręką jest powszechnie dostępne i do tego przystępne paliwo, które to umożliwia, na Teneryfie zdecydowano się pójść tą drogą i wybrać autogaz zamiast benzyny, a tym bardziej zamiast oleju napędowego. Czerwony Krzyż nie jest zresztą pierwszą służbą na wyspie, która postawiła na LPG, ale to już inna historia. Wróćmy jednak do sedna.

Promowanie zrównoważonego transportu jest dla nas ważne, dlatego nie tylko używamy LPG jako paliwa, ale też oznaczamy odpowiednio nasze samochody, by wszyscy wiedzieli, że mają do czynienia z pojazdami napędzanymi autogazem.

Uzyskawszy znaczne oszczędności dzięki zamianie paliwa konwencjonalnego na alternatywne, zdecydowaliśmy się poszerzyć naszą gazową flotę o kolejne pojazdy zasilane LPG.

Óscar Martín Morales, dyrektor ds. floty, Czerwony Krzyż

Przekazanie kart paliwowych Czerwonemu Krzyżowi przez DISAfot. DISA GrupoAutogaz zawsze się opłaca, a jeżeli jeszcze za paliwo nie płacisz nic, to już jesteś w paliwowym raju

Darmowe tankowanie

Niższe rachunki i zredukowana emisja szkodliwych związków to niewątpliwie zalety same w sobie, ale dzięki współpracy z dostawcą paliwa, firmą DISA, Czerwony Krzyż na Teneryfie zdołał osiągnąć dodatkową korzyść w postaci... zupełnie bezpłatnego tankowania! DISA przekazała bowiem organizacji trzy karty paliwowe o wartości 500 euro każda. Mogą one być wykorzystywane na wszystkich stacjach należących do sieci partnera, co oznacza, że aż do wydania całej sumy Cruz Roja nie dołoży do paliwa ani centa z własnej kieszeni. Biorąc pod uwagę, że autogaz kosztuje w Hiszpanii 0,64 euro/l (według notowań z początku grudnia 2017), wobec 1,23 euro/l benzyny, przekazane przez DISA 1500 euro wystarczy na zakup ponad 2300 l tańszego i bardziej przyjaznego środowisku paliwa.

Karty na stół

Karty paliwowe zostały oficjalnie przekazane przez przedstawiciela firmy DISA na ręce prezes Czerwonego Krzyża, Marii Teresy Pociello Marty w listopadzie 2017 r. Wszyscy zyskują na takim rozwiązaniu, a sama inicjatywa przywraca nam odrobinę wiary w ludzkość. Wiary w LPG natomiast przywracać nam nie trzeba – ta pozostaje niezmiennie silna.


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Robert Markowski
źródło: DISA, auto-gas.netgazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.