REKLAMA
20.03.2009

Dacia Sandero LPG - tania od samego początku

Pisaliśmy niedawno o planach rumuńskiego producenta, zakładających wprowadzenie ekologicznych wersji jego aut, w tym modelu zasilanego autogazem. Nowszy, pięciodrzwiowy Sandero napędzany tym paliwem właśnie wchodzi na francuski rynek i będzie dostępny za cenę, od której można boki zrywać. Przynajmniej, jeśli jest się Francuzem.

REKLAMA
Dacia Sanderomototarget.plDacia Sandero

Najtańsze Sandero na gaz kosztuje 8900 euro, co samo w sobie wydaje się ofertą bardzo atrakcyjną. Ponieważ jednak przy zakupie można otrzymać premię w wysokości 2000 euro, przyznawaną nabywcom nowych samochodów, oraz kolejny 1000 euro od Dacii za zezłomowanie starego samochodu (w wieku 8-10 lat), nowym autem można wyjechać z salonu po zapłaceniu zaledwie 5900 euro. W Zachodniej Europie to równowartość 3-5 pensji. Śmiechu warte! Albo wręcz przeciwnie...

Jeżeli potencjalny klient jeździ samochodem starszym niż 10 lat, i tak może uzyskać rabat o wartości 1000 euro, z tym że nie od Dacii, a od państwa. Warunkiem jest zakup modelu emitującego mniej niż 160 gramów CO2 na kilometr. Sandero 1,4 LPG mieści się w tym kryterium, „wyrzucając” do atmosfery zaledwie 135 g/km tego gazu cieplarnianego. A nie jest to przecież samochód-zabawka, lecz w pełni funkcjonalny pojazd dla 5 osób. Auto objęte będzie 3-letnią gwarancją z limitem 300 tys. km.

Zamówienia na Sandero w promocyjnych cenach można składać u dealerów nad Sekwaną do końca czerwca 2009. Dostępne są także wersje wyposażeniowe Ambiance i Lauréate, kosztujące odpowiednio (bez zniżek) 9600 i 10400 euro. Czekamy na dzień, kiedy będziemy mogli napisać o podobnej możliwości dostępnej dla polskich kierowców. Póki co jednak, ani u nas dopłat, ani Dacii na gaz...


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Robert Markowski
źródło: Renault, mototarget.plgazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.