REKLAMA
27.06.2014

Daj się złapać w sieć!

Jak już nieraz pisaliśmy, polski rynek warsztatów montujących instalacje gazowe zmierza w kierunku sieci organizowanych pod egidą poszczególnych producentów systemów LPG. Zakład należący do którejś z nich masz na pewno blisko domu.
REKLAMA

Sieć to marka, zestandaryzowane procedury i jednakowe dla każdego warsztatu w niej zrzeszonego wymagania odnośnie jakości. Nie chcemy przez to powiedzieć, że zakłady samodzielne, które działają pod własną banderą i nie przystąpiły do żadnej sieci, wykonują swoją pracę nienależycie i nie przykładają się do utrzymania odpowiednio wysokiego poziomu świadczonych usług, ale wspólna marka ma na pewno tę zaletę, że widząc ją od razu wiemy, czego się spodziewać. To trochę tak, jak z ogólnopolskimi czy światowymi sieciami kawiarni czy restauracji – wszędzie to samo menu, w dodatku tak samo podane. To daje poczucie bezpieczeństwa i zaufania, które może okazać się bardzo przydatne.

Mapa warsztatów LPG w Polscefot. Google MapsZe znalezieniem warsztatu montującego i obsługującego instalacje gazowe nie ma w naszym kraju najmniejszego problemu, tyle że nie wszystkie warsztaty należą do sieci

Jeżeli jeździmy w obrębie własnego miasta, przynależność warsztatu do sieci czy jej brak nie ma większego znaczenia – jeżeli wiemy, że na danym montażyście i serwisancie możemy polegać, nie będziemy pewnie zwracać uwagi na flagę powiewającą nad zakładem, ale jeżeli przyjdzie nam wyjechać (na wakacje czy służbowo) i zajdzie potrzeba dokonania regulacji czy naprawy instalacji gazowej, do kogo się zwrócić? Najlepiej właśnie do zakładu blisko współpracującego z producentem systemu LPG zamontowanego w naszym aucie.

Warsztaty polecane mają jako pierwsze dostęp do aktualizacji oprogramowania sterowników i regularnie szkolą się w zakresie obsługi produktów patrona danej sieci, dlatego w razie kłopotów poza domem najlepiej szukać wsparcia właśnie u nich. Masz system STAG marki AC? Wypatruj Partnerskich Warsztatów Serwisowych. Masz Stellę? Rozglądaj się za zakładem w barwach Elpigazu. Pod maską Twojego samochodu pracuje Diego lub Nevo? Potrzebujesz montażysty współpracującego z KME. Oszczędzasz za pośrednictwem systemu Smart? Szukaj warsztatu LPG Lovato. A jeśli masz w aucie układ TECH, przyda Ci się serwis partnerski LPGTECH. Ewentualnie, jeżeli sprawa dotyczy ciężarówki z instalacją gazowo-dieslowską Oscar-N Diesel, zajrzyj do warsztatu polecanego przez Europegas. Nasze dokładne mapy punktów obsługi instalacji wspieranych przez poszczególne marki polecają się z pomocą!

Trzeba jednak mieć na uwadze fakt, że niektóre sieci są nadal w fazie rozbudowy i w pewnych rejonach Polski trudniej będzie znaleźć należące do nich zakłady niż w innych. Producenci systemów LPG ciągle jednak dążą do równomiernego pokrycia mapy warsztatami współpracującymi, więc z czasem uda się na pewno doprowadzić do sytuacji, w której w żadnym miejscu w kraju serwis danej marki nie będzie położony dalej niż w promieniu 50-60 km. Pierwszeństwo mają największe miasta, ale stopniowo w sieci zostaną „złowieni” także montażyści z mniejszych miejscowości. Czy od sieci jest jeszcze ucieczka? Pewnie nie, ale nic w tym złego – polski rynek naturalnie ewoluuje w kierunku zastępowania nimi warsztatów indywidualnych, wystarczy więc spokojnie płynąć z prądem i dać się złapać!


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Robert Markowski
źródło: informacja własnagazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.