REKLAMA
02.04.2011

Demontaż, czyli dementi

2 kwietnia to poniekąd smutny dzień. Wiele z ogłoszonych 24 godziny wcześniej wiadomości okazuje się bowiem jedynie primaaprilisowymi żartami i ci, którzy dali się nabrać, przeżywają zawód i doświadczają uczucia rozgoryczenia. Z przykrością ogłaszamy zatem, że podane przez nas informacje - o zagwarantowaniu stawki akcyzy na LPG do 2030 r. i czołgach napędzanych autogazem - były tylko dowcipami.

REKLAMA
Dreamstime.com© Marlene GreeneDreamstime.com


O ile pojazdy pancerne z jednostkami napędowymi zasilanymi propanem-butanem to, przynajmniej z punktu widzenia zwykłego śmiertelnika, jedynie ciekawostka, wierzymy, że zapowiedź uznania autogazu za paliwo ekologiczne mogła podziałać na wyobraźnię i obudzić nadzieję. Jeżeli narobiliśmy komuś smaku, serdecznie przepraszamy i przyłączamy się do trzymania kciuków, by pewnego dnia nasza zmyślona zapowiedź stała się prawdą. W wielu krajach Europy użytkownicy samochodów o napędzie alternatywnym cieszą się nie tylko niskimi cenami paliw, ale i preferencyjnymi stawkami podatków i opłat (takich jak parkowanie czy rejestracja), więc może i my nareszcie się doczekamy? Oby!

Co do napędzanego LPG czołgu Twardy, również życzylibyśmy sobie, by stał się on rzeczywistością, lecz w tym wypadku przewidujemy trudności jeszcze większe niż w przypadku „zamrożonej” akcyzy. Spodziewamy się, że przeszkodą w jego powstaniu mogą być względy logistyczne, związane z transportem paliwa w zbiornikach ciśnieniowych. Od czego jednak jest Prima Aprilis, jeżeli nie od popuszczania wodzy fantazji? Gratulujemy czujności wszystkim, którzy nie połknęli haczyka i gratulujemy sami sobie za tych, których udało nam się zwieść na manowce. Życzymy dużo uśmiechu na co dzień, nie tylko 1 kwietnia!


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Robert Markowski
źródło: Gazeo.plgazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.