REKLAMA
08.09.2009

E-GIFT - inicjatywa na rzecz LPG

E-GIFT to nie talon na zakupy internetowe, lecz przedsięwzięcie, którego celem jest promocja autogazu jako paliwa przyjaznego dla środowiska. Składają się na nie konferencje oraz Zielony Konwój LPG, jaki przejedzie przez Polskę w połowie września.

REKLAMA
logo E-GIFTlpgtour.pllogo E-GIFT


Autogaz jest w naszym kraju postrzegany jako tanie paliwo, ale rzadko zwraca się uwagę na jego walory ekologiczne, takie jak minimalna emisja cząstek stałych oraz wyraźnie obniżony poziom dwutlenku węgla i tlenków azotu w spalinach. Dlatego właśnie zorganizowano E-GIFT, czyli European Gas Independent Fuel Tour.

E-GIFT to, jak mówi Anna Ramska, red. nacz. kwartalnika „Jazda za Grosze”, pomysłodawcy projektu, połączenie rajdu pojazdów zasilanych LPG przez wybrane miasta w Polsce z konferencjami, lokalnymi seminariami i innymi wydarzeniami, takimi jak konkursy i okolicznościowe eventy, propagującymi zastosowanie gazu płynnego jako ekonomicznie i ekologicznie przyjaznego nośnika energii dostępnego od zaraz. Działania te zostaną poparte prezentacjami najnowszych rozwiązań technicznych i technologicznych na rynku LPG. Całe wydarzenie potrwa 3 dni i startuje już 14 września br.

Trasa rajdu - czyli Zielonego Konwoju LPG - prowadzić będzie z Gdańska, przez Poznań, Wrocław i Katowice, do Warszawy. Także ze stolic wybranych krajów Europy wystartują zagraniczni partnerzy 1. edycji E-GIFT, aby dołączyć do Konwoju w miastach, przez które będzie przejeżdżał. W Konwoju weźmie udział szeroka gama pojazdów zasilanych LPG o różnym przeznaczeniu - od samochodów osobowych, przez samochody specjalne, dostawcze i autobusy aż do samochodów ciężarowych .

Podczas konferencji, które będą miały miejsce w Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach i Warszawie oraz w miastach, skąd wyruszą zagraniczni partnerzy E-GIFT, przedstawione zostaną istotne zagadnienia dotyczące zastosowania LPG jako nośnika energii, a także odbędzie się prezentacja najnowszego projektu o zasięgu europejskim - „Autogas Roadmap”. Adresatami E-GIFT są osoby decyzyjne, odpowiedzialne za floty pojazdów służbowych, przedstawiciele korporacji taksówkowych, firm kurierskich, przedsiębiorstw transportowych, zakładów komunikacji, jak również przedstawiciele zakładów produkcyjnych, firm budowlanych i instalatorskich, zakładów produkcyjno-przetwórczych, właściciele gospodarstw rolnych oraz przedstawiciele władz lokalnych: wydziałów ochrony środowiska, komunikacji, urbanistyki i architektury.

Z naszej strony przyklaskujemy inicjatywie E-GIFT z całej siły. Czyste paliwa gazowe potrzebują promocji, dzięki której będą w przyszłości wywoływać tylko pozytywne skojarzenia wśród ich potencjalnych użytkowników. Należy także stymulować dyskusję z władzami wszystkich szczebli na temat LPG i CNG, dążąc do wprowadzenia zmian w polskim prawie tak, by faworyzowałoby ono ekologiczne rozwiązania poprzez ulgi i ułatwienia dla kierowców „zielonych” samochodów. Zielonemu Konwojowi życzymy szerokiej drogi, a uczestnikom konferencji budujących wniosków!


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Robert Markowski, lpgtour.pl
źródło: lpgtour.plgazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.