
Cała galeria |
1 z 3
|
fot. gazeo.pl / Systemy podciśnieniowe do aut z silnikami gaźnikowymi wciąż mają przed sobą przyszłość w Rosji i krajach ościennych | poprzednie | następne |
EuropeGAS na GasSuf 2014 w Moskwie
Polscy producenci instalacji gazowych i ich komponentów nie od dziś szukają rynków zbytu poza Polską. Szczególnie obiecujące są: Azja, Ameryka Południowa, Stany Zjednoczone i właśnie Rosja. Potencjał jest ogromny, a jeśli nie wykorzystają go firmy polskie, zrobią to inne, więc warto działać. Jedną z okazji do przybliżenia szczegółów oferty rosyjskim klientom były targi GasSuf 2014, podczas których EuropeGAS prezentował się za pośrednictwem swojego lokalnego oddziału.
Oddział zamiast przedstawicielstwa na zasadzie umowy z lokalnym partnerem daje producentowi większą elastyczność w działaniu i możliwość szybszego reagowania na potrzeby i oczekiwania rynku oraz poszczególnych klientów. Oddział funkcjonuje od 2012 r., przy czym od maja 2014 znajduje się on bezpośrednio w Moskwie, czyli w centrum rosyjskiego biznesu. Taka lokalizacja sprzyja ekspansji zarówno w Rosji, jak i w innych krajach byłego ZSRR. Podobne rozwiązanie firma EuropeGAS zastosowała w przypadku Ukrainy.
Targi GasSuf były oczywiście okazją do zaprezentowania produktów z bieżącej oferty, w tym niektórych po raz pierwszy. Światową premierę święcił np. odstojnikowy filtr EG Spinner, prezentowano także nowy sterownik EG Avance 32, który w bardzo zwartej obudowie zawiera pełną funkcjonalność większych urządzeń, w tym obsługę OBD czy dotryski benzyny. Nie zabrakło również modelu Oscar 55 Dynamic – sterownika z wbudowanym wariatorem kąta wyprzedzenia zapłonu – oraz innych znanych już produktów z katalogu EuropeGAS: sterowników Oscar Diesel i Oscar-N, wtryskiwaczy EG 2000 czy przewodów termoplastycznych EuropePLAST.
Wracając jednak do Rosji, EuropeGAS ocenia potencjał tamtejszego rynku bardzo wysoko, zwłaszcza w kategorii LPG. Może się to wydawać paradoksalne, bo przecież autogaz to produkt uboczny rafinacji ropy naftowej i oczyszczania gazu ziemnego, a więc wydawałoby się, że w Rosji powinno królować CNG. Ze względu na relatywnie słabo rozwiniętą infrastrukturę jednak tak nie jest i w tej chwili większym powodzeniem cieszy się LPG. To się może jednak zmienić, bowiem Gazprom i Rosnieft zamierzają wspólnie rozwijać sieć stacji tankowania.
Polski producent chwali sobie moskiewskie targi – zaowocowały one nawiązaniem wielu cennych kontaktów i podjęciem kilku potencjalnie interesujących przedsięwzięć, także poza samą Rosją. Już teraz zapadła decyzja u udziale w przyszłorocznej edycji GasSuf, aby kontynuować i rozwijać aktywność w tej części świata.
Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu
Newsletter
- 7 tys. czytelników
- Auta na LPG
- Testy i relacje wideo
- Nowości i porady