REKLAMA
18.04.2017

Fiat Tipo LPG: kup jedno, drugie gratis

O ile niestety nie da się dostać drugiego egzemplarza nowego modelu Fiata przy zakupie jednego, producent oferuje bez dodatkowych opłat coś innego – instalację gazową. Użytkując auto dostatecznie długo i intensywnie, można więc zaoszczędzić jego równowartość.
REKLAMA
Rodzina wersji nadwoziowych Fiata Tipofot. FiatBez względu na typ nadwozia, Tipo można mieć z instalacją LPG bez dodatkowych opłat

Powiedzmy od razu, że takie rzeczy jak na razie możliwe są tylko we Francji. W Polsce, gdzie rynek autogazu jest dojrzały i nikogo do używania tego paliwa namawiać szczególnie nie trzeba, włoska marka w tej chwili nie rozdaje systemów LPG gratis, choć przecież i u nas takie akcje promocyjne się zdarzają (nic tak nie nakręca sprzedaży jak „darmówki”), więc może za jakiś czas będziemy mogli poinformować o podobnej okazji dostępnej dla polskich klientów. Nie będzie to jednak jeszcze dziś, a teraz do rzeczy.

Podjęta przez Fiata we Francji inicjatywa ma na celu zachęcenie zmotoryzowanych do zmiany paliwowych nawyków i rozważenia autogazu zamiast benzyny czy oleju napędowego. Jest o co walczyć, bo choć to duży kraj, jeżdżą tam zaledwie 262 tys. samochodów zasilanych LPG. Podejmowane są różne kroki na rzecz zmiany tego stanu rzeczy (np. pojazdy napędzane autogazem zawsze mają prawo do poruszania się po Paryżu bez ograniczeń, niezależnie od jakości powietrza, a floty firmowe mogą liczyć na ulgi podatkowe, jeżeli tankują swoje auta gazem), ale Fiat postanowił zadziałać dodatkowo na własną rękę.

Firma oferuje bezpłatne systemy LPG do wszystkich wersji nadwoziowych nowego Tipo – sedana, hatchbacka i kombi. Auto wyposażone w układ redukujący wydatki na paliwo o niemal połowę (autogaz kosztuje we Francji średnio 0,75 euro/l, benzyna – 1,39 euro/l) kosztuje więc tyle samo, co odpowiednik napędzany samą benzyną (od 16690 do 18090 euro, zależnie od wersji nadwozia i wyposażenia), czyli o 1500 euro mniej niż wtedy, gdy instalacja nie jest objęta promocją. To oznacza, że nie trzeba liczyć kilometrów i miesięcy w oczekiwaniu na zwrot poczynionego na początku wydatku – oszczędności pojawiają się od pierwszej przejażdżki. Gdyby jeszcze LPG było powszechniej dostępne – spośród ok. 10 tys. stacji paliw we Francji, autogaz oferuje w tej chwili tylko 1750...


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Robert Markowski
źródło: auto-gas.netgazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.