REKLAMA
12.03.2009

Ford Mondeo Tri-Fuel - dla niezdecydowanych

Lubisz LPG, ale podoba Ci się też perspektywa wejścia na polski rynek paliw bioetanolu, który ma być o 1-1,5 zł tańszy od benzyny? Zastanawiasz się, na co postawić? Ford ma (a ściślej rzecz biorąc, będzie miał) coś dla Ciebie - na targach w Lipsku pokaże Mondeo, które może jeździć na benzynie, E85 i gazie!

REKLAMA
Ford Mondeomototarget.plFord Mondeo


Wybór pomiędzy LPG a bioetanolem może za jakiś czas przypominać dylematy, z jakimi od lat borykają się nabywcy sprzętu RTV. Magnetofon szpulowy czy winyl? VHS czy Beta? DVD-Audio czy SACD? HD-DVD czy Blu Ray? Najlepiej byłoby połączyć wszystko razem i korzystać z zalet obydwu formatów, co jednocześnie łagodziłoby ich ewentualne wady. Europejski oddział firmy spod znaku błękitnego owalu tak właśnie zrobił.
Już 28 marca rozpocznie się wystawa AMI Leipzig Motor Show, podczas której zadebiutuje wyjątkowo mało wybredne Mondeo. Zdarzały się już samochody jeżdżące na „byle czym” (nie w sensie podrzędnej jakości paliwa, ale jego dowolnego typu), ale dotąd były to albo pojedyncze, eksperymentalne pojazdy, albo auta rodem z dalekiej Ameryki Południowej. Teraz wreszcie powstało coś dla Europejczyków. Trójpaliwowy Ford będzie miał 2-litrowy silnik Duratec o mocy 141-145 KM (zależnie od rodzaju używanego paliwa) i dwa zbiorniki: 70-litrowy bak na benzynę/E85 i 48,8-litrową (40-litrową w wersji kombi) butlę gazu. Zasięg auta na LPG wyniesie 380 do 460 km (odpowiednio dla kombi i wersji sedan/liftback), łączny zaś ponad 1200 km.
Samochód wejdzie do sprzedaży w Niemczech i wybranych krajach Starego Kontynentu (czy także w Polsce - na razie nie wiadomo) już w kwietniu. Cennik ma otwierać kwota 27500 euro, czyli o 250 euro mniej, niż producent żąda za 140-konnego diesla 2,0 TDCI.


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Robert Markowski
źródło: Ford, mototarget.plgazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.