REKLAMA
16.10.2009

Fuel's Zoom 2009 - LPG w zbliżeniu

W Krakowie dobiegła końca pierwsza konferencja Fuel’s Zoom, zorganizowana przez Instytut Nafty i Gazu pod hasłem „Jakość i bezpieczeństwo użytkowania LPG w dystrybucji i eksploatacji”. Seminarium udało się na tyle, że od razu zapowiedziano kolejne.

REKLAMA
logo seminariumFuel's ZoomINiGlogo seminariumFuel's Zoom


W ciągu dwóch dni, zebrani prelegenci i uczestnicy omówili szereg istotnych dla branży autogazu w Polsce tematów, m. in.:
- kwestię podziału LPG na gatunki A i B oraz ich dostępność na rynku w poszczególnych częściach roku,
- jakość gazu na podstawie kontroli UOKiK,
- problem zanieczyszczeń w LPG i ich wpływ na właściwości tego paliwa,
- bezpieczeństwo wykonywania badań jakości oraz możliwości używania laboratoriów mobilnych.
Referaty wygłaszali specjaliści od lat związani z omawianymi przez siebie zagadnieniami, w tym naukowcy (poza INiG, także z Politechniki Śląskiej i Instytutu Paliw i Energii Odnawialnej), przedstawiciele organizacji kontrolnych i normalizacyjnych (Komitet Techniczny nr 222 PKN, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów) oraz specjaliści z branży (Orlen). Sala, wypełniona przedstawicielami firm i instytucji zajmujących się m. in. obrotem gazem, analizami składu czy produkcją aparatury laboratoryjnej, słuchała z uwagą.

W czwartek największą atrakcją były towarzyszące części teoretycznej warsztaty, podczas których zaprezentowano mobilne laboratorium kontrolne IPiEO oraz stacjonarne instalacje badawcze należące do INiG. Dzięki temu z pewnością zarówno laicy jak i profesjonaliści uzyskali cenną wiedzę na temat praktycznego przebiegu procesu kontroli paliwa. Poza tym, nie codziennie spotyka się osobiście ludzi zaangażowanych w zapewnienie milionom użytkowników autogazu odpowiedniej jakości. Niby każdy wie, że ktoś to sprawdza, ale zobaczenie tego na własne oczy naprawdę pozwala w to uwierzyć.

Konferencja, konferencja i po konferencji - chciałoby się powiedzieć. Cóż, wszystko co dobre, szybko się kończy. Czekamy na kolejną edycję, którą zapowiemy, gdy tylko pojawią się pierwsze szczegóły. Tymczasem zapraszamy do częstego odwiedzania Gazeo.pl, ponieważ już wkrótce przybliżymy wszystkie przedstawione referaty.


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Robert Markowski
źródło: materiały INiG, informacja własnagazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.