REKLAMA
30.09.2016

Gaz po 3 zł - kolejna fala publikacji

W ostatnich dniach po raz kolejny obserwujemy w mediach publikacje związane ze zmianami w prawie energetycznym, które według autorów mają zakończyć się upadkiem branży LPG.
REKLAMA
Ceny paliw Shell sierpień 2012fot. gazeo.plTakie ceny gazu mieliśmy w wakacje 2012 r. Zwróćcie jednak uwagę ile kosztowała wtedy benzyna

Pisaliśmy już o tym szerzej w artykule Autogaz NIE będzie po 3 zł! zatem nie będziemy się tym razem rozwodzić na temat szczegółów związanych z nowymi przepisami.

We wspomnianych publikacjach po raz kolejny pojawia się "wzięta z sufitu" kwota 3 zł za litr LPG, która według autorów ma doprowadzić do odwrotu użytkowników od tego paliwa, co przełoży się na upadek branży (warsztatów, hurtowni, importerów i producentów).

Żaden z autorów tych publikacji z pewnością nie dokonał precyzyjnej symulacji wpływu nowych przepisów na cenę LPG, a hasło autogaz po 3 zł dobrze się ”sprzedaje” w mediach, co przekłada się na oglądalność, a o to chodzi wszystkim dużym portalom informacyjnym. W końcu rzesza ponad 3 mln użytkowników samochodów LPG, której zależy na tym by LPG nie kosztowało 3 zł ma spory potencjał w podbijaniu statystyk (tak ważnych dla reklamodawców).

Cóż żyjemy w takich czasach, w których sensacyjny tytuł robi oglądalność. Ale my robimy swoje, staramy się każdy temat zgłębiać jak najbardziej merytorycznie i nie poddawać się sensacyjnym doniesieniom. Dlatego właśnie przy okazji ostatniego spotkania Koalicji na Rzecz Autogazu zapytaliśmy jej przedstawiciela o sens tych wypowiedzi. Czy faktycznie ten czarny scenariusz ma szansę się sprawdzić?

 

Ładowanie video...

Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Piotr Złoty
źródło: relacja własnagazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.