REKLAMA
03.03.2011

Genewa po raz 81!

Dziś oficjalnie otwiera swe podwoje dla zwiedzających 81 Międzynarodowy Salon Motoryzacyjny w Genewie. Szwajcarski salon jest najważniejszą imprezą motoryzacyjną w Europie, dystansując targi w Paryżu czy Frankfurcie.

REKLAMA
81 Międzynarodowy Salon Motoryzacyjny w Genewiefot. gazeo.pl81 Międzynarodowy Salon Motoryzacyjny w Genewie


Przez 11 dni, na powierzchni ponad 8 hektarów (dodajmy: zadaszonej!), 260 wystawców, przedstawi ponad 700 marek z 31 krajów! Ponad 170 europejskich i światowych premier to znakomity wynik szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę niedawną zapaść branży motoryzacyjnej. Organizatorzy szacują, że tegoroczny salon odwiedzi ponad 700 000 gości.
„Będzie zielono i ekologicznie”, zadecydowali organizatorzy i w samym centrum wystawy przygotowali tzw. „Zielony Pawilon”, w którym zobaczyć można technologie elektryczne, zdające się wyznaczać kierunek rozwoju współczesnej motoryzacji. Lokalizacja eko pawilonu w samym sercu targów przyczynić się ma do zwiększenia liczby zwiedzających. Na ponad 3 tys metrów kwadratowych, 35 wystawców, producenci i instytuty naukowe, przygotowało aż 17 premier! Obok samochodów zasilanych energią elektryczną, prezentowane będą elektryczne motocykle i rowery.

81 Międzynarodowy Salon Motoryzacyjny Genewa 2011IMSG81 Międzynarodowy Salon Motoryzacyjny Genewa 2011


W tym samym pawilonie, gospodarze: Szwajcarska Organizacja Gazu Ziemnego wraz z Gasmobile przygotowała ekspozycję samochodów zasilanych gazem ziemnym. Podcza salonu genewskiego nie może także zabraknąć samochodów zasilanych LPG. Jednymi z najbardziej interesujących nas premier będzie z pewnością nowe Kia Picanto oraz Opel Corsa AD 2011, oba auta otrzymały fabryczną instalacje gazową i oba w połowie roku wejdą do sprzedaży w Polsce!


Tegoroczną ekspozycję przygotowano w siedmiu halach. Od dziś do przyszłej niedzieli, za 16 franków (9 franków dzieci), od 10 do 20 a w weekendy od 9 do godziny 19, można zasmakować w niezwykłej mieszaninie piękna, technologii o próżności.


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

gazeo.pl
źródło: IMSG, informacja własnagazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.