REKLAMA
12.08.2011

Giełdowy debiut AC SA

Wczoraj debiutowały na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych akcje firmy AC SA - jednego z liderów rodzimego rynku producentów instalacji autogazu. Białostocka spółka przeznaczyła do publicznej emisji 22,4% ogółu akcji firmy o wartości 40,74 mln zł. Łącznie do obrotu na rynku regulowanym wprowadzono 9.326.400 akcji zwykłych, o wartości nominalnej 0,25 zł każda. Inwestorom przydzielono 2.089.444 akcji.

REKLAMA
Symboliczne uderzenie w dzwon na parkiecie GPW. Na zdjęciu Prezes Zarządu AC SA, Katarzyna Rutkowska i Wiceprezes Rady Nadzorczej Anatol TimoszukGazeo.plSymboliczne uderzenie w dzwon na parkiecie GPW. Na zdjęciu Prezes Zarządu AC SA, Katarzyna Rutkowska i Wiceprezes Rady Nadzorczej Anatol Timoszuk


Sam fakt bycia spółką giełdową daje różne możliwości, jest lepiej postrzegana przez klientów i inwestorów. Wzmocni to naszą transparentność i wiarygodność oraz pomoże w dalszym rozwoju spółki, komentowała na bieżąco debiut AC na giełdzie Katarzyna Rutkowska prezes zarządu AC SA. Czujemy się bardzo pewnie na rynku wtórnym, montażu instalacji LPG. Jeszcze przed wejściem na giełdę, zapoczątkowaliśmy działania na rynku pierwotnym, producenckim. Przykładem może być pierwszy, pilotażowy kontrakt z Hyundaiem na perspektywicznym, rozwijającym się rynku indyjskim. Z całą pewnością, status spółki giełdowej pomoże w rozwoju firmy.
Produkty firmy AC SA obecne są w 30 krajach. W zeszłym roku eksport stanowił 56% wszystkich przychodów firmy. Do kluczowych rynków zagranicznych AC SA należą m.in.: Niemcy, Rosja, Ukraina, Turcja oraz Tajlandia.

Jak poinformował nas Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Anatol Timoszuk, w najbliższym czasie, spółka stawia na rozwój eksportu, wejście na rynek pierwotny wyposażenia samochodów w instalację LPG oraz rozwój technologii CNG. Firma pracuje także nad systemami LPG do silników wysokoprężnych. W ocenie firmy, jest to rynek o olbrzymim potencjale, który może dać silny impuls do dalszego rozwoju branży.

W 2010 roku AC SA osiągnęła - rekordowe w historii spółki - przychody w wysokości 118,3 mln zł, co oznacza wzrost wobec roku 2009 o 11,4% (z 106,2 mln złotych). W 2011 roku planowany jest wzrost sprzedaży AC SA o około 17 mln zł, tj. o 14,4% w stosunku do roku 2010. Prognozowany zysk netto za 2011 rok przekroczy wartość 22 mln złotych. Do końca czerwca 2011 spółka wypracowała 14 mln złotych zysku netto, a półroczna dynamika sprzedaży (2011/2010) wyniosła 27%. Będąc spółką dywidendową, AC zamierza przeznaczać część lub całość zysków uzyskanych ze sprzedaży akcji na wypłatę zysków dla akcjonariuszy.


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

gazeo.pl
źródło: własne, ACgazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.