REKLAMA
04.10.2012

Hyundai i20 LPG - już czeka

Zapowiadany już przez nas maluch Hyundaia z dedykowaną instalacją gazową marki BRC właśnie wszedł oficjalnie do sprzedaży. Opcja doposażenia modelu i20 w system zasilania LPG pojawiła się w cennikach koreańskiej marki, a więc dealerzy rozpoczynają przyjmowanie zamówień. Pierwsze egzemplarze wkrótce wyjadą na ulice.
REKLAMA
Tanio i z 5-letnią gwarancją. Czego chcieć więcej?fot. HyundaiZ zewnątrz - zwłaszcza z tej perspektywy - nie widać, że ma instalację gazową. Podczas płacenia za tankowanie będzie to jednak widoczne jak na dłoni

Instalacja gazowa BRC Sequent 24.11 do Hyundaia i20 jest oferowana w połączeniu z silnikiem o pojemności 1,2 l. Samochód konwertowany za jej pomocą można zamawiać w czterech wersjach wyposażenia, a cena podstawowej z nich wynosi 44600 zł (za model Classic z nadwoziem 3-drzwiowym). Tak skalkulowany cennik oznacza, że dopłata za adaptację to (niezależnie od wersji) 3700 zł. Jak podkreśla importer, wariant LPG został wprowadzony do gamy z myślą o klientach flotowych oraz szkołach jazdy, chociaż chętnych z pewnością nie zabraknie również pośród nabywców indywidualnych.

Mały Hyundai kusi nie tylko potencjalnymi oszczędnościami wynikającymi z zamiany benzyny na autogaz, ale również wszechstronną i atrakcyjną gwarancją, obejmującą cały samochód. Auto jest chronione przez 5 lat bez limitu kilometrów i to aż na trzy sposoby – poza tradycyjną gwarancją na pojazd i instalację, producent zapewnia również assistance oraz kontrolę techniczną. Konwertowane i20, tak samo jak egzemplarze benzynowe z taką samą jednostką napędową, spełniają normę emisji spalin Euro 5 i oferują porównywalny komfort jazdy i osiągi, znacznie przy tym podnosząc komfort finansowy. Coś nam mówi, że między koreańskimi maluchami na LPG a ciepłymi bułeczkami powstanie wkrótce ścisła analogia!


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Robert Markowski
źródło: Hyundaigazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.