REKLAMA
06.06.2012

Kongres AEGPL - stolica LPG w stolicy Europy

6-7 czerwca 2012 r. odbywa się kolejna edycja dorocznego kongresu AEGPL – Europejskiej Organizacji Gazu Płynnego. Jako że jest to impreza wędrująca, wydanie AD 2012 odbywa się w innym miejscu, niż poprzednie. Tym razem najważniejsza na kontynencie konferencja i wystawa poświęcona LPG została otwarta w Brukseli.
REKLAMA

Lokalizacja tegorocznego kongresu przypadkowo być może, ale interesująco zbiega się na mapie Starego Kontynentu z siedzibą władz Unii Europejskiej. Jak pamiętamy (zresztą media dbają regularnie o to, byśmy nie zapomnieli), Komisja Europejska wyszła z propozycją nowego sposobu obliczania podatku akcyzowego od surowców energetycznych, co w przypadku LPG oznaczałoby podwyżki zarówno samego opodatkowania, jak i cen dla końcowych użytkowników. Mamy nadzieję, że kwestia ta zostanie szeroko przedyskutowana, a wnioski utną wszelkie spekulacje co do przyszłości autogazu. Polskim akcentem będzie powitalne wystąpienie polskiej eurodeputowanej, prof. Leny Kolarskiej-Bobińskiej, oraz udział w kongresie Wojciecha Winklera, członka KE, mamy więc nadzieję, ze temat nie umknie uczestnikom.

Co ponadto w programie? Omawianie perspektyw rozwoju i wzmacniania europejskich rynków autogazu w ogóle (także na przykładzie studiów przypadku), stosunku producentów samochodów do LPG (kwestia montaży fabrycznych i wzmocnienia tego sektora, przez pryzmat samych koncernów) oraz zagadnień związanych z gazem skroplonym jako paliwem niekoniecznie samochodowym, czyli także surowcem energetycznym dla przemysłu i gospodarstw domowych. Prelegenci i uczestnicy przedyskutują także sprawy związane z handlem propanem butanem, jego podażą i popytem na niego oraz regulacją rynku i poziomem cen. Pojawi się także idea LPG jako wyjątkowej energii, propagowana przy okazji wszelkich wydarzeń branżowych przez WLPGA – Światową Organizację Gazu Płynnego.

Kongres to nie tylko konferencja z ożywionymi dyskusjami i konstruktywnymi dla sektora wnioskami, ale również wystawa. Firmy z branży (w tym polskie: Aurex, Chemet, Elpigaz, MM Petro, Vitkovice Milmet) pokażą tam swoje najnowsze osiągnięcia, a dla wystawców chcących dobitniej przedstawić własną ofertę organizatorzy przygotowali nowość – 20-minutowe prezentacje komercyjne przedstawiane w holu, podczas przerw kawowych. Tam też promowany będzie kolejny, przyszłoroczny kongres AEGPL, który odbędzie się w Londynie. Czekamy tymczasem na wieści płynące z Brukseli – w tym roku bardziej niecierpliwie, niż kiedykolwiek.


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

Robert Markowski
źródło: AEGPLgazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.