REKLAMA
27.02.2009

Kropka nad akcyzowym i

1. marca to szczególna data w autogazowym kalendarzu. Właśnie tego dnia wchodzi w życie, podpisana przez prezydenta jeszcze w grudniu 2008 roku, ustawa, na mocy której stawka podatku pozostaje na dotychczasowym poziomie - 695 zł za tonę. Szampany w dłoń!

REKLAMA
gazeo.plfot. gazeo.plgazeo.pl


Oczywiście okazja do świętowania byłaby jeszcze lepsza, gdyby akcyza spadła lub zapowiedziano by gwarancję zamrożenia jej np. na 10 lat, ale ponieważ nasi rządzący nie mają w zwyczaju rozpieszczać nas zanadto, cieszmy się z tego, co mamy. Można powiedzieć, że to taka „mała stabilizacja”, choć termin nie ma najlepszych konotacji.
Tak czy inaczej, spać możemy dużo spokojniej niż przez większość ubiegłego roku. Nie grożą nam spekulacje na temat ewentualnych poczynań fiskusa ani dziennikarskie „zgaduj-zgadule” dotyczące cen LPG. Oczywiście nie powinniśmy się też nastawiać, że w gazetach zaczną pojawiać się artykuły promujące jazdę na autogazie, pomimo jego bardzo dziś wysokiej opłacalności. Przykro nam, że prasa czyha tylko na „koniec branży”, ale po to między innymi jest Gazeo.pl - żeby tworzyć przeciwwagę dla „czarnowidzów” i „narzekaczy”.

Nie dawajmy się zimie ani nałogowym marudom - autogaz w Polsce ma się dobrze, a dzięki uniezależnieniu stawki akcyzy od ministerialnych rozporządzeń ma szansę na dalszy rozwój. Promujmy go jako lekarstwo na kryzys, a może zarazimy optymizmem osoby urzędujące przy ul. Wiejskiej w Warszawie i sprawimy, że pojawią się ulgi i dopłaty do montaży LPG - takie, jakimi cieszą się mieszkańcy wielu krajów w Europie i na świecie. Nasz rząd już zaczął się nieśmiało przymierzać do wspierania paliw alternatywnych, wystarczy więc, że dostrzeże gaz jako najpowszechniej dostępne z nich. Skoro płacimy (podatki) - wymagajmy!


Sprawdź! Zamów wycenę instalacji LPG do swojego samochodu


Newsletter


  • 7 tys. czytelników
  • Auta na LPG
  • Testy i relacje wideo
  • Nowości i porady

gazeo.pl
źródło: informacja własnagazeo.pl 2007-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.